Oktobrī Rīgā notiks Starptautiskā Kino konference

Informācijas plašsaziņas līdzekļiem
2019. gada 2. oktobrī

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) trešdien, 2. oktobrī, informēja par LIAA rīkoto Starptautisko Kino konferenci, kas notiks šī gada 18. un 19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF 2019) ietvaros.

Jau vairākus gadus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) kā galvenā nacionālā eksporta organizācija atbalsta mūsu kino industrijas meistarību un veicina Latvijas klātbūtni starptautiskajos filmu tirgos un lielākajos festivālos. Pērn vairākas Latvijā radītās filmas ierindojās skatītāko filmu virsotnēs, sacenšoties ar Holivudas filmām.

“Ar Starptautisko Kino konferenci vēlamies pievērst uzmanību kino tirgus attīstības tendencēm Ziemeļeiropā, izceļot Latvijas iespējas rast ceļu pie skatītāja, kļūt pamanāmai starptautiskajā filmu tirgū un palīdzot vietējiem filmu veidotājiem, sagatavoties jauniem izaicinājumiem. Savukārt lokāciju tūrē ārvalstu viesiem vēlamies atklāt tās vietas, ainavas un vēsturiskās vērtības, ar kurām tik ļoti Latvijā lepojamies un uzsvērt, ka Latvija un Baltija ir piemērotas vietas, kur filmēt, “ stāsta LIAA direktors Andris Ozols.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma izcēla, ka, pateicoties godalgotajām Latvijas filmām, Latvija ir atrodama pasaules kino kartē. D. Rietuma norādīja, ka varam lepoties arī ar vairākām kopprodukcijām, kas jau šobrīd ir uzsākušas ceļu starptautiskajos tirgos. Vienlaikus viņa norādīja, ka kino darba atdeve ir vērtējama gan īslaicīgā,  gan ilglaicīgā dimensijā – līdztekus skatītāju skaitam un ekonomiskajam ieguvumam, svarīgs ir arī filmas sociālais diskurss un izglītojošais devums sabiedrībai.

Kino producents Andrejs Ēķis akcentēja Latvijas spēcīgās un meistarīgās filmēšanas komandas, kuras izceļas uz ārvalstu fona, piedāvājot pilna spektra pakalpojumu klāstu filmu izveidei. 

Režisors Dzintars Dreibergs norādīja, ka filmēšanas procesā ir iesaistītas daudzas radošās industrijas, tai skaitā mūzikas, kostīmu un grima mākslinieki, kuri piešķir filmai vajadzīgo emocionālo nokrāsu gammu.

Preses konferences laikā pirmo reizi tika atskaņots sadarbībā ar prestižās “Emmy” balvas laureāti, komponisti Lolitu Ritmanis un filmas “Dvēseļu putenis” režisoru Dzintaru Dreibergu veidotais video, kurā L. Ritmanis dalās savos iespaidos par Latvijas īpašo pievilcību.

Video atrodams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=He6_T9eh0lQ

Starptautiskās Kino konferences mērķis ir sekmēt biznesa attiecību veidošanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem, diskutēt par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentēt Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem,

kā arī aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē atklāt Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai. Vairāk par Kino konferenci: http://rigafilmforum.lv/.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039405
E-pasts: prese@liaa.gov.lv