Informācija par Nīderlandes tirgus pārtikas nozari

Informācija par tirgu

LIAA birojs Nīderlandē atrodas Hāgā, Latvijas vēstniecībā Nīderlandē, kas no 1. Septembra atradīsies jaunās un plašās telpām, kas spēs piedāvāt Latvijas uzņēmējiem ērtas telpas saviesīgiem pasākumiem un sanāksmēm.
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, ‘s-Gravenhage, Nīderlande
E-pasts: egita.aizsilniece-ibema@liaa.gov.lv

KvK (Nīderlandes uzņēmumu reģistrs) piedāvā konsultācijas konkrētos jautājumos.
Pārbaudes jautājumi, pirms eksportēt uz Nīderlandi apskatāmi šeit.
PVN pamatlikme lielākajai daļai pārtikas produktu un dzērienu ir 6%. Konkrēti saraksti pieejami šeit.(holandiešu valodā)

Nozares asociācijas

FNLI (Pārtikas produktu asociācija. Piedāvā tīklošanas iespējas, apmācības, informāciju par nozares pētījumiem. Saraksts ar apakšnozaru asociācijām)
RND (Lielās veikalu ķēdes ir apvienojušās vienā asociācijā. Ir 9 apakšasociācijas, kas sadalījušās pa pārdoto produktu grupām)
VBP -De Vereniging Biologische Producenten en Handel (Bioloģisko produktu ražotāju un tirgotāju asociācija. Piedāvā produktus restorāniem, skolām, bērnudārziem utml.)

Izstādes

BBB 6.-8.10.2014., Māstrihtā
Hi Europe & Ni 02.-04.12.2014., Amsterdamā
PLMA (Lielākā "mājas markas" izstāde Eiropā, kas apvieno 4000 uzņēmumu, tai skaitā 50 nacionālo stendu. Izstādē ražotāji satiekas ar lielveikalu ķēžu iepircējiem un aģentiem. 2015. gadā LIAA plāno izveidot nacionālo stendu, lai asistētu Latvijas ražotājiem, piedāvājot izdevīgu stenda izvietojumu plašajā izstādē. )19-20.05.2015., Amsterdamā