10. un 11. oktobrī Kurzemē notiks semināri par atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai

2012. gada 10. un 11. oktobrī Kurzemē notiks trīs semināri par atbalstu mājokļu siltumnoturības uzlabošanai un kvalitatīvu mājokļu renovāciju. 

Š.g. 10. oktobrī plkst. 10.00 Talsu novada domes telpās Kareivju ielā 7 un plkst. 16.00 Kuldīgā Pilsētas laukumā 2 (mazā zāle) notiks seminārs "Atbalsts mājokļu siltināšanai". Pasākumu dalībnieki tiks informēti par ES struktūrfondu aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" pamatnosacījumiem un aktualitātēm, kā arī par biežāk pieļautajām kļūdām projektu sagatavošanā un ieviešanā. Pasākumos renovācijas projekta īstenošanas pieredzē dalīsies SIA "ADAX 2"  valdes priekšsēdētājs Aivars Maķevics un Kuldīgas namu pārvaldnieka darbinieks.

Š.g. 11. oktobrī plkst. 10.00 Liepājas pilsētas domes telpās Rožu ielā 6 notiks seminārs "Atbalsts daudzdzīvokļu māju renovācijai". Pasākumu dalībnieki tiks informēti par ES struktūrfondu aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" nosacījumiem, aktuālajām izmaiņām un ieguvumiem, kā arī par biežāk pieļautajām kļūdām projektu sagatavošanā un ieviešanā. Semināru dalībnieki arī tiks informēti par būtiskākajām lietām, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Pasākuma otrajā daļā lektori stāstīs par risinājumiem fasāžu un jumtu siltināšanā, kā arī par siltumapgādes sistēmas renovāciju un logu montāžu. Pasākuma laikā pieredzē dalīsies namu pārzine Evija Zemele.

Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros.

ERAF aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Kā jau iepriekš ziņots, 2012. gada 18. septembrī Ministru kabinets apstiprināja papildus finansējuma piešķiršanu 15 miljonu latu apmērā šīs aktivitātes īstenošanai. Vienlaicīgi ar papildus finansējuma piešķiršanu veiktas arī izmaiņas aktivitātes īstenošanas nosacījumos. Ar izmaiņām var iepazīties Ekonomikas ministrijas mājas lapā.  Kopējais aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 62,57 miljoni lati.

Papildu informācija par aktivitāti ir pieejama LIAA un Ekonomikas ministrijas mājas lapās. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam, savukārt semināru videolekcijas var vērot www.vimeo.com/dzivosiltak un www.youtube.com/siltinam.