11 klasteros apvienojas vairāk nekā 350 uzņēmumu un pētniecības institūciju

Šoruden ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārraudzībā darbu sāks 11 nozaru klasteri, kuru mērķis ir stiprināt sadarbību starp dažādu profilu vienas nozares uzņēmumiem, izstrādāt kopīgus pētījumus, paplašināt piedāvājumu un tādējādi efektīvāk kopīgiem spēkiem apgūt eksporta tirgus un veicināt Latvijas ekonomikas izaugsmi. Šajos klasteros kopumā apvienojušies vairāk nekā 350 uzņēmumi, augstskolas, zinātniskās pētniecības iestādes, nevalstiskās organizācijas un pašvaldības.

Trešdien, 12. septembrī plkst. 14:00 aicinām mediju pārstāvjus LIAA 2. stāva zālē (Pērses iela 2, Rīga) uz svinīgu līgumu parakstīšanu ar visu 11 klasteru vadību, tādējādi simboliski uzsākot to darbību.

Klasteru programmas mērķus skaidros un to vadītājiem veiksmi turpmākajos trijos gados vēlēs LR ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un LIAA direktors Andris Ozols. Savukārt gaidāmos rezultātus un pienesumu Latvijas tautsaimniecībai komentēs klasteru vadītāji – Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas vadītājs Vilnis Rantiņš un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera vadītāja Lilita Sparāne. Uz jautājumiem labprāt atbildēs arī pārējo deviņu klasteru vadītāji.

LIAA direktors Andris Ozols uzsver: "Pieredze liecina, ka, strādājot kopā, varam sasniegt vairāk, nekā darbojoties katrs pats savā nelielajā lauciņā. Var katrs uzņēmums atsevišķi ražot kādu produktu vai izstrādāt programmatūru konkrētas funkcijas veikšanai, bet var arī sadarboties ar citiem un iziet pasaules tirgū ar daudz konkurētspējīgāku piedāvājumu, kura pievienotā vērtība Latvijas ekonomikai ir krietni augstāka. Parakstot līgumus ar 11 klasteriem dažādās nozarēs, esmu pārliecināts, ka turpmākajos gados mūsu ražotāju un pakalpojumu piedāvātāju panākumi kļūs arvien redzamāki un pasaulē Latvijas vārds tiks saistīts ar kvalitāti un pārdomātu, konkurētspējīgu piedāvājumu dažādās jomās."

Klasteri izveidoti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, elektrotehnikas un elektronikas, pārtikas rūpniecības, koka konstrukciju būvniecības, metālapstrādes, ķīmijas un farmācijas, energoefektīvas būvniecības, kosmosa tehnoloģiju un tūrisma jomās.