31. oktobrī un 1. novembrī notiks semināri par atbalstu uzņēmējdarbībai un daudzdzīvokļu māju siltināšanai

2012. gada 31. oktobrī Balvos un Alūksnē un 1. novembrī Gulbenē notiks seminārs par atbalstu mājokļu siltumnoturības uzlabošanai, kvalitatīvu mājokļu renovāciju un aktuālajām atbalsta programmām uzņēmējdarbībā. 

Š.g. 31. oktobrī plkst. 10.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā (Balvi, Brīvības iela 61) un plkst. 16.00 Alūksnes Tautas namā (Alūksne, Brūža iela 7) notiks seminārs "Atbalsts mājokļu siltināšanai". Pasākumu dalībnieki tiks informēti par ES struktūrfondu aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" pamatnosacījumiem un aktualitātēm, kā arī par biežāk pieļautajām kļūdām projektu sagatavošanā un ieviešanā.

Š.g. gada 31. oktobrī plkst. 10.30 Balvu Kultūras un atpūtas centrā notiks arī seminārs "Aktuālās atbalsta programmas uzņēmējdarbībā". Seminārā komersantus par aktualitātēm informēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Hipotēku bankas un Nodarbinātības Valsts aģentūras pārstāvji, bet par nodokļu atbalsta pasākumiem uzņēmējiem pastāstīs Valsts ieņēmumu dienesta Balvu nodaļas darbinieks.

Š.g. 1. novembrī plkst. 10.00 Gulbenes novada domē (Gulbene, Ābeļu iela 2) notiks seminārs "Atbalsts daudzdzīvokļu māju renovācijai". Pasākuma dalībnieki tiks informēti par ES struktūrfondu aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" nosacījumiem, aktuālajām izmaiņām un ieguvumiem, kā arī par biežāk pieļautajām kļūdām projektu sagatavošanā un ieviešanā. Semināru dalībnieki arī tiks informēti par būtiskākajām lietām, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Pasākuma otrajā daļā lektori stāstīs par risinājumiem fasāžu un jumtu siltināšanā, kā arī par siltumapgādes sistēmas renovāciju un logu montāžu. Visos semināros renovācijas projekta īstenošanas pieredzē dalīsies SIA "Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde" tehniskais direktors Oļegs Kukuts.

Dalībai semināros Alūksnē un Gulbenē lūdzam reģistrēties Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā šeit

Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Vidzemes un Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centriem informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros.

ERAF aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Kā jau iepriekš ziņots, 2012. gada 18. septembrī Ministru kabinets apstiprināja papildus finansējuma piešķiršanu 15 miljonu latu apmērā šīs aktivitātes īstenošanai. Vienlaicīgi ar papildus finansējuma piešķiršanu veiktas arī izmaiņas aktivitātes īstenošanas nosacījumos. Ar izmaiņām var iepazīties Ekonomikas ministrijas mājas lapā.  Kopējais aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 62,57 miljoni latu.

Papildu informācija par aktivitāti ir pieejama LIAA un Ekonomikas ministrijas mājas lapās. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam, savukārt semināru videolekcijas var vērot www.vimeo.com/dzivosiltak un www.youtube.com/siltinam.