Aicinām vāciešus apceļot Latviju

23.11.2016

Piedalīšanās tūrisma izstādē „Touristik & Caravaning 2016” Leipcigā bija produktīva, un arī nākamgad to vajadzētu iekļaut darba plānā.

“Touristik & Caravaning” ir lielākā tūrisma izstāde Vācijas vidienē, kura šogad notika jau 27. reizi. Piecās izstādes dienās, no 16. līdz 20. novembrim, to apmeklēja vairāk nekā 60 tūkstoš interesentu.

Iepriecinoši, ka apmeklētājiem bija interese arī par Latvijas tūrisma piedāvājumu. Latvijas stends atradās ļoti izdevīgā vietā - tieši pretī lielākajam stendam tūrisma hallē, kur visu izstādes laiku notika dažādi pasākumi un tos vēlējās noskatīties daudz apmeklētāju.

Tūrismam bija atvēlēta viena halle, bet divās blakus hallēs - kemperu izstāde un velosporta un atpūtas aprīkojuma izstāde. Ceļošana ar kemperiem Vācijā ir ļoti iecienīta. Tāpēc daudz jautājumu Latvijas stendā bija tieši par to – kurp mūsu zemē doties, ko apskatīt u.tml.  

LIAA Tūrisma departamenta vadošā eksperte Anita Priedīte stāsta: “Piedalīšanās izstādē “Touristik & Caravaning” bija produktīva. Ir vērts turpināt šajā izstādē  piedalīties, jo izstādes apmeklētājiem ir daudz konkrētu jautājumu par Latviju un Baltiju – par nokļūšanas iespējām,  naktsmītņu veidiem, valodu, ieceļošanas dokumentiem, drošības situāciju un daudz ko citu.”

Pēc ekspertes vārdiem, liela daļa apmeklētāju izteikuši vēlēšanos apceļot Latviju patstāvīgi. Tas nozīmē, ka sīkāka informācija par mūsu tūrisma piedāvājumu, infrastruktūru un citiem praktiskiem jautājumiem ir ļoti aktuāla. Visbiežāk viņu ceļojuma plānos ir vismaz divas Baltijas valstis, tāpēc kopīgie Baltijas valstu materiāli (Baltijas kempingu brošūra un Baltijas valstu karte) izstādē bija īpaši pieprasīti.

Par iespēju apceļot ne tikai Latviju, bet arī citas Baltijas valstis interesējās vairāki mototūristi.  Uz daudziem jautājumiem šiem cilvēkiem atbildēs arī LIAA Tūrisma departamenta sarūpētā publikācija par mototūrisma iespējām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā vācu žurnāla “Alpentourer” nākamā gada pirmajā numurā.

Viens no spēcīgākajiem “magnētiem” Baltijas valstīs vācu tūristiem ir Kuršu kāpas un Baltijas jūras piekraste.

Izstādē piedalījās vairāki tūrisma uzņēmumi, kuri piedāvā ceļojumus (gan organizētus grupu ceļojumus, gan individuālus) uz Baltijas valstīm un Latviju, piemēram, “Eberhardt”, “Natur-& Erlebnisreisen”, “Weit-Blicke”,  ceļojumu aģentūra “Polster& Pohl” u.c.

Tūrisma eksperte uzsver, ka piedalīšanās Vācijas patērētāju izstādēs (Brēmenē, Leipcigā, Štutgartē, Hamburgā, Hannoverē, Nirnbergā, Minhenē u. c.) ir ļoti nepieciešama, jo vismaz puse Vācijas ceļotāju neizmanto tūrisma uzņēmumu pakalpojumus.  Optimāls būtu variants, ja veidotu kopīgu stendu ar tūrisma kompānijām, kuras piedāvā ceļojumus uz Baltiju. Šādā gadījumā izstādes apmeklētāji varētu iegūt gan noderīgu informāciju, gan saņemt konkrētus piedāvājumus.

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv