Aizvadīta pirmā Magnetic Latvia Kino konference

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2019. gada 21. oktobrī

18. un 19. oktobrī Rīgā norisinājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā Magnetic Latvia Kino konference, kas notika Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF 2019) ietvaros. Konferencē tika runāts par kino nozares nākotni, Baltijas kino nozares potenciālu, vietējo ražojumu vērtību globālajā arēnā, kā arī par to kā neatkarīgajam kino iekarot lielos tirgus. Konferenci apmeklēja 200 kino profesionāļu no visas pasaules.

Pirmajā konferences dienā tika diskutēts par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentētas Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem, kā arī notika pieredzes apmaiņa starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem. Konferencē uzstājās tādas kino pasaulē zināmas personības kā Agneška Holanda (Agnieszka Holland), kino un TV drāmu režisore no Polijas, kuras filmas nominētas vairākām Amerikas Kinoakadēmijas Oskars balvām, Harijs Taks (Gary Tuck), producents un direktors producēšanas pakalpojumu uzņēmumā Baltic Film Services Lietuvā, kā arī daudzi citi kino nozares eksperti no visas pasaules. Savukārt otrajā dienā aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē ārvalstu viesi atklāja Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai. Viesi apmeklēja Spilves lidostu, Rundāles pili, kinopilsētu “Cinevilla”, kā arī Baltijas jūras līci un Jūrmalas brīvdabas muzeju.

Foto no Magnetic Latvia Kino konferences: https://failiem.lv/u/uhwgvd3v.

Jau vairākus gadus LIAA kā galvenā nacionālā eksporta organizācija atbalsta Latvijas kino industrijas meistarību un veicina Latvijas klātbūtni starptautiskajos filmu tirgos un lielākajos festivālos.

Pēc CSP datiem kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanas pievienotā vērtība 2017. gadā bija 7,6 miljoni eiro. Kopš 2010. gada šīs jomas pievienotā vērtība ir pieaugusi divas reizes (2010. gadā 3,9 milj. eiro). Uzņēmumu skaits ir gandrīz trīskāršojies, ja 2010. gadā šajā jomā darbojās 125 uzņēmumi, tad 2017. gadā – 343 uzņēmumi.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039405
E-pasts: prese@liaa.gov.lv