Ašeradens un LIAA vizītē ASV vienojas par Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvību Silīcija ielejā

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2017. gada 6. novembrī

Šā gada 27. un 28. oktobrī Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) apmeklēja Silīcija ieleju (Sanfrancisko un Palo Alto) Kalifornijas štatā. Ekonomikas ministra vizītes mērķis bija veicināt Latvijas jaunuzņēmumu sadarbību ar ASV partneriem un pārrunāt iespējas nodrošināt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvību Silīcija ielejā. Ministra vizītē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadība un plaša Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvju delegācija, pārstāvot IKT, mārketinga un konsultāciju nozari (jaunuzņēmumu pārstāvji no Anatomy Next, Apply, CatchSmart, Finerium, Furnny un Mass Portal, jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvji no Digital Freedom Festival un TechChill, investoru pārstāvji no NCH Advisors Inc. un Roug, kā arī advokātu biroju pārstāvji no Spridzans Law Office un Ellex Klavins.)

Vizītes Palo Alto ietvaros ekonomikas ministrs kopā ar Latvijas  Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku ASV Andri Teikmani, Latvijas goda konsuli ASV Līgu Hoju, LIAA direktoru Andri Ozolu,  Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītāju Tomu Zvidriņu, Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem un Latvijas jaunuzņēmēmumu pārstāvjiem apmeklēja Ziemeļvalstu inovāciju māju (Nordic Innovation House), kas ir kopstrādes un biznesa tīklošanās telpa vairāk kā 180 Ziemeļvalstu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. Savukārt vizītes Sanfrancisko ietvaros Latvijas delegācija apmeklēja Galvanize City un WeWork koprades telpas. Visās koprades telpās ministrs kopā ar Latvijas delegācijas pārstāvjiem iepazinās ar to piedāvājumu un apsprieda potenciālās sadarbības iespējas Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecībai Silīcija ielejā.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Šogad, paralēli likumdošanas pilnveidošanai, daudz strādājam pie Latvijas start-up vides starptautiskā mārketinga. Vienlaikus vēlamies nodrošināt Latvijas jaunuzņēmumiem stratēģisku un profesionālu pārstāvniecību globālajā startup tīklošanās vietā un investoru piesaistes karstākajā globālajā punktā – Silīcija ielejā. Oktobrī notikušās ASV vizītes noslēgumā esam vienojušies ar LIAA par potenciālu sadarbību ar kopstrādes telpu WeWork, kas ir globāla koprades platforma inovatīviem, strauji augošiem tehnoloģiju startup uzņēmumiem. Tieši plašā starptautiskā pārstāvniecība – ar 150 lokācijām vairāk kā 50 pasaules pilsētās – ir būtiskākais ieguvums, kas nozīmē, ka turpmāk Latvijas startup uzņēmēji jebkurā no šīm vietām varēs izmantot gan biroja telpas, gan biznesa tīklošanās un sadarbības iespējas ar citiem jaunuzņēmumiem visā pasaulē.”

Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecība Silīcija ielejā tiks atklāta kā LIAA pārstāvniecība ASV, kuras vadītājs šobrīd ir Toms Zvidriņš. Tā nodrošinās brīvu pieeju darba telpām un koprades telpas sniegtajām iespējām jaunuzņēmumiem no Latvijas. Pēc sarunām ar Latvijas Startup uzņēmumu asociāciju par labāko atbalsta modeli Latvijas jauuzņēmumiem un vienošanās ar WeWork, tie tiks informēti par iespējām darboties pārstāvniecībā Silīcija ielejā un tās sniegtajām iespējām.

Latvijas jaunuzņēmumiem, papildus augstākminētajam, bija iespēja prezentēt savu produktu investīciju fondu, akseleratoru un citiem startup ekosistēmas pārstāvjiem Silīcija ielejā, piedaloties pasākumos Sanfrancisko, ko organizēja LIAA kopīgi ar sadarbības partneriem Latvijā – TechChill, Digital Freedom Festival un sadarbības partneriem Sanfrancisko – Silicon Vikings, kā arī apmeklējot tādas organizācijas kā Google Launchpad, 500 Startups, Pipefy, Rothenberg Ventures, Plug and Play, FinSight, Silicon Valley Bank.

Jaunuzņēmumi ir atzīmējuši, ka valsts palīdzība un klātbūtne Silīcija ielejā ir nozīmīgs atbalsts uzņēmumu turpmākai attīstībai un pozīciju nostiprināšanai Silīcija ielejā.

Agita Baltbārde
Ekonomikas ministra
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 29133073
E-pasts: Agita.Baltbarde@em.gov.lv