Franču žurnālisti saka komplimentus Baltijai

Izdevniecība “Le Routard” laidusi klajā Baltijas valstu tūrisma ceļvedi. Tās galvenais redaktors Filips Gloeguēns saka: “Mūsu izdevniecības ceļvežu apgrozījums ir 2 miljoni eksemplāru gadā. Mēs vienmēr domājam par to, kā piedāvāt jaunus un saistošus galamērķus. Man ir prieks, ka šoreiz esam laiduši klajā Baltijas valstu tūrisma ceļvedi! Baltija ir ļoti šarmanta un spēj apburt.”

Ceļveža izdošanai par godu “Le Routard” sadarbībā ar LIAA pārstāvniecību Francijā un LIAA Tūrisma departamentu tika rīkota iepazīšanās vizīte ar Latviju franču žurnālistiem.

Sākuši savu iepazīšanās braucienu Igaunijā, 30. augusta pēcpusdienā viesi ieradās Rīgā. Viņu vidū - žurnālisti no izdevumiem “Le Parisien”, “RTL”, “France Info”, “ Notre Temps” un izdevēja pārstāvji, arī - galvenais redaktors Filipu Gloeguēnu (Philippe Gloaguen).

Kopā ar kolēģi pieredzējušais izdevniecības redaktors Filips Gloeguēns Latviju jau bija apmeklējis pirms 12 gadiem. Viesis atzina, ka šo gadu laikā ir notikušas milzīgas pārmaiņas, un gan viņa, gan pārējo franču žurnālistu skatījumā  Latvija noteikti var kļūt par saistošu tūrisma galamērķi viņu tautiešiem. Svarīgi tikai, lai vairāk tiktu popularizēts mūsu tūrisma piedāvājums, liekot lietā Baltijas vārdu. Vārds “Baltija” skanot pievilcīgi, un tas neradot asociācijas ar padomju sastingumu un pelēcību.

Satikti pusdienojam 31. augustā tautiskajā kafejnīcā “Ala” Vecrīgā, viesi slavēja gan Rīgas skaistumu, gan, piemēram, iespaidīgo Centrāltirgu, ciemiņi komplimentus veltīja mūsu ēdienam un bija pamanījuši, ka pie mums valda rosīga dzīvība, taču ne nervoza steiga un drūzma. Apkalpošanas līmenis ir augsts, bet tēriņi ir pieņemami.

Radio un televīzijas sabiedrības «France Info» žurnāliste: Ingrīda Pohī- Dano  (Ingrid Pohu – Dannaud) stāsta, ka  šobrīd franču tūristiem 2 galvenie tūrisma galamērķi ir Spānija un Portugāle, kas vienmēr bijušas populāras apmeklējumu vietas, bet pēdējos gados – it īpaši. Pēc viņas domām, Latvija varētu būt ideāls variants 2 -3 dienu brīvdienām, jo pie mums esot pārsteidzoši jauki. Dienvideiropā karstums pieņemas spēkā, un šā iemesla dēļ vien viņas tautieši var vairāk sākt skatīties uz tādiem galamērķiem kā Baltija.     

Par vizītes programmu Latvijā gādāja LIAA Tūrisma departaments. Nepilnu triju dienu laikā ciemiņi iepazinās ar Rīgu un pēc savas iniciatīvas apmeklēja Jūrmalu. 1. septembrī franču žurnālistu tālākais ceļš ved uz Lietuvu.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka franču tūristu skaits Latvijā pēdējos gados konsekventi pieaug. Sevišķi lielu kāpumu varēja novērot 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Tajā gadā viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto franču tūristu skaits palielinājās par piektdaļu, bet nakšņojumu skaits pat par 27 %.

Diemžēl pēc lidsabiedrības “Vizzair”  lidojumu pārtraukšanas uz Parīzi, franču tūristu plūsmas pieaugums kļuva mazāk jūtams. Tomēr franču tūristi Latvijā ir, un šo viņu skaito valodu var dzirdēt arvien biežāk.   

2016. gadā Latvijas tūrisma mītnēs tika apkalpoti 34 tūkstoši franču, bet nakšņojumu skaits bija 65 tūkstoši.  2017. gada pirmajā pusē  franču tūristu skaits palielinājās par 19 %, bet nakšņojumu skaits par 13%.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)