Garšas ceļojums ar tēmturi #latviaroadtrip

Latvijā no 19. Lldz 24. maijam strādāja ziemeļvalstu blogeri un ” radošās studijas “Storytravelers” videogrāfi, lai sagatavotu materiālu sociālajiem medijiem par Latvijas tūrisma piedāvājumu.  

4 blogeres (2 no Zviedrijas, 2 no Norvēģijas) un 2 videogrāfi (nīderlandietis un francūzis) apceļoja Latviju, galveno uzmanību pievēršot Latvijas gastronomijai.  

Šis, kā zināms, ir Rīgas un Gaujas – Eiropas gastronomijas reģiona gads. Turklāt ziemeļvalstu blogeri Latviju apmeklēja jau pagājušajā rudenī un bija tik pārsteigti par mūsu garšīgo ēdienu, ka apsolīja pie mums atgriezties.

Atšķirībā no iepriekšējās vizītes Latvijā blogerēm šai reizē bija pievienojušies radošās apvienības “Storytravelers” videogrāfi, kas uzfilmēto materiālu pēc rūpīgas apstrādes pārvērtīs 2 minūšu garā videostāstā un vismaz 50 fotogrāfijās.

LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte Lelde Beņķe stāsta: “Vizītes mērķis bija ne tikai izplatīt informāciju par Latvijas tūrisma piedāvājumu un gastronomiju sociālajos tīklos un blogos, bet arī mainīt priekšstatus par mūsu valsti un iedrošināt doties ārpus Rīgas, kur arī ir ļoti labs piedāvājums.”

Brauciena laikā ciemiņi apbraukāja skaistas Latvijas vietas (piemēram, Veczemju klintis), apmeklēja vietējo lauksaimnieku tirdziņus (piemēram, Straupē), nakšņoja romantiskās muižās (piemēram, Ungurmuižā), ciemojās pie kārtīgiem lauku ļaudīm (piemēram, Adzelviešos, kur audzē kaņepes), baudīja smalku maltīti (piemēram, Liepupes muižā), nogaršoja vietējo vīnu (Krimuldas muižā) u. c.

Satikti pēdējās brokastīs 24.maijā pirms projām došanās, ciemiņi saka – brauciens bijis brīnumains, pārsniedzis visas cerības un, protams, devis ne tikai spilgtus iespaidus, bet kļuvis arī par īstu gastronomisku piedzīvojumu.

Pēc nīderlandieša videogrāfa Kaspara Daniela Diderika (Caspar Daniel Diederik) vārdiem, esot veiksmīgi sakrituši visi spēles kauliņi. Labs laiks, plaukstoši koku pumpuri, puķes ceļa malās! Brauciena laikā izdevies ieraudzīt gan skaistu dabu, gan sajust kultūrvēsturisko mantojumu, gan nobaudīt necerēti garšīgu ēdienu.  

Norvēģiete Anna -Mari Helene Gregersena (Ann-Mari Helene Gregersen) pagājušās vizītes laikā slavēja rūpīgo attieksmi mūsu valstī pret arhitektūras mantojumu, bet šai reizē atzina, ka esam slavējami par ko gluži citu. Mēs, Latvijā, protot skatīties uz priekšu un būt moderni mūsdienīgi. Lieliski, piemēram, esot tas, kas paveikts Valmiermuižas alus darītavā.

Īpaši komplimenti no ciemiņu puses tika veltīti Valmiermuižas restorāna šefpavāram Dzintaram Kristovskim, kas ir Rīgas un Gaujas – Eiropas gastronomijas reģiona vēstnesis.

Kādas maltītes viņš pagatavojis no vietējiem produktiem un cik ēdiens bijis izcili pasniegts! Videogrāfiem paticis arī tas, ka šefpavārs bijis ļoti atvērts un brīvi ļāvies filmēt.

Zviedriete Marija Helena Gunnare (Maria Helena Gunnare) stāsta, ka viņas tautiešu vidū ceļojumi, kuru mērķis ir nobaudīt garšīgu ēdienu, kļūst arvien populārāki. Izvēloties ceļojumu galamērķi, vienmēr ir bijis svarīgi, priekšroku dot tai vietai, kur ir arī labs ēdiens. Bet tagad gastronomisks piedzīvojums zviedriem nereti kļūstot par galveno apsvērumu, lai dotos ceļā.

Katarīna Anna Helene Volfarta (Katarina Anna Helene Wohlfart) piebilst, ka zviedrus noteikti varētu saistīt Latvijas virtuve vairāku apstākļu dēļ. Daudzi ir iepazinuši franču, itāļu un vairākas citas populāras virtuves, bet Latvijas ēdiens ir maz pazīstams. Meklējot jaunas garšas un iespaidus, viņas tautiešiem būtu interesanti atbraukt pāri Baltijas jūrai uz Latviju. Turklāt Zviedrijā, piemēram, itāļu ēdināšanas uzņēmumu ir daudz, bet latviešu restorānu viņa nezinot nevienu.

Sarunā tiek pieminētas arī cenas. Ziemeļvalstu iedzīvotājiem Latvijas ēdiena cenas šķiet ļoti pievilcīgas, jo ir pat vairākas reizes zemākas, nekā ierasts savās mājās vai, piemēram, saulainajos Vidusjūras krastos.

Jautājums, cik interesanti mēs varētu būt Nīderlandes ceļotājiem, gan īstu atbildi nesaņem. Nav noslēpums, ka šīs valsts iedzīvotājiem mēs neesam populārs tūrisma galamērķis. Kaspars Dideriks domā, ka esam viņa tautiešiem sveši un priekšstats par mums saistās ar neseno drūmo, pelēko padomju pagātni.  Vajag vairāk informācijas! – spriež videogrāfs un kopā ar kolēģi Davidu cer, ka šai ziņā noderīgs būs viņu video un foto veikums.

“Latvija ir ļoti pievilcīga un krāsaina zeme. Gribas, lai to uzzina pēc iespējas vairāk cilvēku,” saka nīderlandietis ar gluži latvisko vārdu Kaspars.  

Vizītes laikā tika izmantots tēmturis #latviaroadtrip. Daži ieraksti blogos tapa jau šeit Latvijā, bet vēl vairāk to būs pēc materiālu apkopošanas.

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)