Igauņu žurnālists gatavo apjomīgu publikāciju par Latvijas tūrismu

Tā jau ir tradīcija, ka sadarbībā ar Igaunijas populārāko dienas laikrakstu “Postimees” pavasarī, pirms karstākās ceļošanas sezonas sākuma, pie kaimiņvalsts lasītājiem dodas specializēts tematisks pielikums ar mūsu valsts tūrisma piedāvājumu.

Igauņu žurnālists Verni Leivaks Latvijā strādāja nedēļu, no 3. aprīļa 8. aprīlim.

Verni Leivaks stāsta: “Kaut gan par Latvijas tūrismu esmu rakstījis daudz un pielikumu “Postimees” gatavoju jau kādu ceturto gadu, arī šis brauciens bija ļoti interesants un jauniem iespaidiem bagāts. Visos programmā iekļautos tūrisma objektus apmeklēju pirmo reizi, un tagad man ir tik daudz informācijas, ka pat grūti pateikt, kas saistīja visvairāk.”

Vienu no spilgtākajiem iespaidiem žurnālistam sagādājis Valmiermuižas restorāna šefpavārs Dzintars Kristovskis, kas, uzņēmies Rīgas un Gaujas – Eiropas Gastronomijas reģiona vēstneša funkcijas, bija speciāli mērojis ceļu no Valmieras līdz Rīgai. Žurnālists vaļsirdīgi atzīst: “Neko daudz no intervijas negaidīju, bet biju saviļņots līdz asarām, ka tā var runāt par ēdienu. Un asaras bija ne tikai manās acīs, bet arī pašam stāstītājam.”

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem igauņu žurnālistam bija dota iespēja vienu dienu pavadīt Rīgā un iepazīties ar tās jaunumiem. Verni Leivaks apmeklēja un atzinīgi novērtēja “Aldara” muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Motormuzeju, Modes muzeju u. c.

Vizītes nākamajās dienās žurnālists apmeta divus lokus Latvijas novados, par kuru programmu sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu gādāja Zemgales, Kurzemes un Vidzemes tūrisma asociācijas.

Laiks bija padevies teicams, un katru apmeklējumu Verni Leivaks uzņēma ar interesi. Jau pirmajā dienā ārpus Rīgas igaunim bija ko skatīt un uzzināt vienā no tūristu iecienītām vietām – Koknesē, kur pērn uzņemto apmēram 23 tūkstoš viesu vidū bija tikai ap simt igauņu. Kokneses Tūrisma informācijas centra speciāliste Vita Jesere-Bijikertasa  priecājās par vizīti, jo nu varēs gaidīt vairāk ciemiņu no Igaunijas.

Varenās pilsdrupas un likteņupe, vērienīgā Likteņdārza iecere, ko īstenojam ar ziedojumiem, kopīgi ceptie garšīgie kliju miltu pīrāgi Kokneses Radošajā mājā, ekskursija Pļaviņu HES (“vīriešiem būs ļoti aizraujoši”) – bija pievilcīga buķete, ko ielikt ceļojumu plānos.

Saistošas tikšanās igauņu žurnālistam bija, piemēram, Jelgavas “Karameļu darbnīcā”, pie šokolādes meistares “R Chocolate” Trikātā un Tukumā, kur Andris Mihaļskis vēso igauņu pārstāvim lika apbrīnā pat nošūpot galvu. “Andris Artt” ādas darinājumi kvalitatīvu lietu cienītāju vidū īsā laikā kļuvuši jau pazīstami un pieprasīti.

Ciemiņš slavēja ne vienu vien maltīti, citstarp, Jaunpils viduslaiku krodziņā un ar siltu vārdu pieminēja “Rūdolfu”, kas ierīkots vietā, kur kādreiz par muižas pārvaldnieku mācījies mūsu klasiķis Rūdolfs Blaumanis.

“Postimees” pielikuma svinīgā palaišana pie lasītājiem plānota 9. maijā.

“Postimees” ir lielākais dienas laikraksts Igaunijā, kam vairākkārt ir mainījies īpašnieks, bet tagad iznāk stabili, 6 reizes nedēļā ar mums neticami lielu (pat ap 80) lappušu skaitu.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede,  vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv