Izsludināts konkurss “Tūrisma Radošo Industriju misijas 2019”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA), sadarbojoties ar Radošās darbības nedēļu “radi!2019” īstenos jaunu reģionālo attīstības programmu – Radošās Tūrisma misijas.  

Tūrisma Radošo Industriju misijas ir jauna galamērķu tēla un tūrisma nozares kvalitātes veidošanas un attīstības konkurss, kurā radošo industriju profesionāļi izvērtēs pieteikumus no Latvijas mazpilsētām. Radošās darbības nedēļā šī gada jūnijā radošo industriju profesionāļi dosies īpašās Radošās Tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Konkursā aicinātas piedalīties Latvijas mazpilsētas, sadarbībā ar  tūrisma informācijas centriem, tūrisma objektiem, vietām un telpām, tūrisma produktu izstrādātājiem, pakalpojumu piedāvātājiem un reģionālajām tūrisma asociācijām.

Piesakoties konkursā ikvienai mazpilsētai ir iespēja iekļūt to piecu skaitā, kam būs iespēja īstenot Radošo Tūrisma misiju savā pilsētā. Tās laikā mazpilsētas pārstāvji radošo industriju profesionāļu vadībā varēs būtiski pilnveidot savas pilsētas tūrisma piedāvājumu un izstrādāt konkrētu tūrisma plānu savai pilsētai, ņemot vērā tās specifiku, vajadzības un mērķus.

Konkursa pieteikumus vērtēs un Radošās Tūrisma misijas mazpilsētās vadīs radošo industriju profesionāļu komanda – Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, dizainers, aģentūras “Associates, Partners & Sons” dibinātājs Edgars Zvirgzdiņš, “Creativity Lab” dibinātāja un partnere Latvijā Signe Adamoviča, stratēģiskais plānotājs un partneris radošajā aģentūrā “Weekend” Edgars Pētersons, arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, kā arī LIAA pārstāvji – Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava un Tūrisma departamenta vadošais eksperts Mārtiņš Eņģelis.

Radošās darbības nedēļa “radi!2019” tiks atklāta maija beigās Rīgā, un tās ietvaros notiks vairāki pasākumi Latvijas reģionos. Iepriekšējo gadu pieredze parādījusi, ka tieši reģionu iedzīvotāji izrādījuši īpaši lielu aktivitāti un ieinteresētību, tāpēc šogad šo komunikāciju plānots turpināt vēl aktīvāk, izvēršot aizvien plašākā mērogā. Kopā ar sadarbības partneriem no LIAA tiek plānota arī dalība sarunu festivālā LAMPA.

Radošās darbības nedēļu „radi!2019” rīko nodibinājums “Creativity Lab” sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Dizaina Centru.  

Pieteikumu var iesniegt līdz 2019.gada 10. maija pīkst. 12:00 Aģentūrā, Pērses ielā 2, Rīgā, LV - 1442, 2.ieeja, darba laikā no pīkst. 8:30 līdz pīkst. 17.00, iesniedzot personīgi, nosūtot pa pastu vai elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: liaa@ liaa.gov.lv

Ar detalizētu pieteikšanās kārtību iepazīsties Radošo Tūrisma misiju nolikumā.

Piesakies, aizpildot pieteikuma  anketu.
Konkursa nolikums pieejams šeit.