Jau nākamnedēļ tūrisma darba semināru virkne Japānā

Pavisam būs 3 sarīkojumi, pirmais – Fukuokā 11. jūlijā, nākamais Osakā 12. jūlijā, bet pēdējais būs galvaspilsētā Tokijā 13. jūlijā, uz kuru pieteikušies jau ap 100 tūrisma operatoru, mediju pārstāvju u. c.  dalībnieku.

Tā būs trešā reize, kad Baltijas valstis saskaņā ar savstarpējo vienošanos rīkos kopīgus darba seminārus “Baltic Road Show” tālajā Japānā.

Tāpat kā citus gadus, arī šovasar sarīkojumu uzmanības centrā, pēc LIAA Tūrisma departamenta vadošās ekspertes Ingunas Žīgures vārdiem, būs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas prezentācijas, kurās tiks izcelta Baltijas valstu kā tūrisma galamērķa pievilcība. Sarīkojuma turpinājumā paredzētas lietišķas darījumu sarunas (B2B). No Latvijas puses tajās piedalīsies tūrisma firmu “Baltijas Ceļojumu grupa” un “Estravel Latvia” pārstāvji.

Ar vērtīgu jaunumu uz darba semināriem Japānā jūlijā un starptautisko tūrisma izstādi “JATA Tourism EXPO Japan 2017” Tokijā septembrī dosies lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”.

Proti, ar LIAA atbalstu “Lauku ceļotājs” izdevis rokasgrāmatu “Go Rural” japāņu valodā un sagatavojis arī tās elektronisku variantu angļu valodā. Rokasgrāmata paredzēta japāņu tūrisma operatoriem, nozares profesionāļiem un arī pašiem ceļotājiem.

Speciālisti novērojuši, ka arvien vairāk japāņu interesējas par atpūtu mūsu laukos. Gan grupās, gan individuāli iepazinuši Rīgu, Rundāli un Siguldu, viņi meklē jaunus galamērķus un autentisku tūrisma pieredzi.

Rokasgrāmatas izdošana ir viena no “Lauku ceļotāja” plānotajām mārketinga aktivitātēm Japānā, piedaloties kopīgā Eiropas Savienības projektā ar Igaunijas un Dienvidsomijas lauku tūrisma organizācijām.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka viskuplākais interesentu skaits no japāņu puses ir seminārā Tokijā, un tā solās būt arī šoreiz. Par sarīkojuma norisi tur gādās LIAA Tūrisma departaments un LIAA pārstāvniecība Japānā sadarbībā ar mūsu valsts vēstniecību Japānā.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)