Jaunais eksporta čempions – AS AIR BALTIC CORPORATION

2018. gada 17. decembrī

2018. gada 13. decembrī mākslas centrā „Zuzeum” tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2018” laureāti. Tapa zināmi uzņēmumi, kuriem šogad vislabāk veicies eksportā, inovatīvu, kvalitatīvu un dizainiski pievilcīgu produktu radīšanā, kā arī noskaidrots jaunais eksporta čempions.

„Skatāmies, protams, uzņēmuma statistikas datus, eksporta rādītājus, taču vēl svarīgāk ir ieiet ražotnē, apskatīt darba procesu, no paša īpašnieka uzzināt, kā viņš nonācis līdz idejai par savu produktu. Žūrija otrajā kārtā iekļuvušos uzņēmumus apmeklēja klātienē. Pārliecinājāmies, ka mums Latvijā ir gan lieli un augsti tehnoloģiski uzņēmumi, kas pie panākumiem nonākuši mērķtiecīga darba rezultātā, gan mazi un veiksmīgi uzņēmumi, kas strauju izrāvienu piedzīvojuši, pateicoties labai idejai un drosmei darīt,” par konkursu stāsta LIAA direktors Andris Ozols.

Par jauno, 2018. gada eksporta čempionu ir kļuvusi nacionālā lidsabiedrība – AS AIR BALTIC CORPORATION.

Kategorijas „Eksportspējīgākais komersants” lielo/ vidējo komercsabiedrību grupā pirmajās vietās ierindojas:

 1. vieta. Accenture Latvijas filiāle (IT pakalpojumi)
 2. vieta. SIA Skonto Plan Ltd (pilna cikla ārējo fasāžu konstrukciju piegāde)
 3. vieta. SIA Karavela (zivju konservi un zivju kulinārija)

Ar atzinību žūrija ir novērtējusi SIA Dinex Latvia (metālizstrādājumu ražošana), SIA Kvist (liekti līmētas un masīvkoka mēbeles), AS Printful Latvia (risinājums e-komercijas veikaliem), SIA Rāmkalni Nordeco (augļu un ogu sukādes) un SIA Stiga RM (bērza saplākšņa ražošana).

TOP 3 konkursa kategorijā „Eksportspējīgākais komersants” mazo komercsabiedrību grupā veido:

 1. vieta. SIA Sonarworks („Sonarworks Reference” akustiskā programmatūra)
 2. vieta. SIA eazyBI (datu analīzes, vizualizācijas un biznesa inteliģences lietojumprogrammatūra)
 3. vieta. SIA Sport Revolution (inovatīvi sporta trenažieri)

Atzinību saņēma SIA Air Baltic Training (aviācijas mācību kursi), SIA European Sport Installations (sintētiskie sporta segumi) un SIA UX Design Agency (lietotāja saskarnes projektēšanas pakalpojumi).

Izvērtējot kategoriju „Importa aizstājējprodukts”, vislabākos rezultātus guvuši:

 1. vieta. SIA Lat Eko Food (biezeņi „Rūdolfs” stāvpakās)
 2. vieta. SIA Latgales dārzeņu loģistika (Mežvidu tomāti)
 3. vieta. SIA Felici (mušļi „Graci”)

Žūrijas atzinīgo novērtējumu guva arī SIA SAKRET plus ar mozaīkas dekoratīvo apmetumu „Sakret GAP” un SIA Zīmes, kas izgatavo stiklšķiedras karoga mastus.

Kategorijas „Inovatīvākais produkts” augšgalā ierindojās:

 1. vieta. SIA Gamechanger Audio (mūzikas instrumentu skaņas paildzināšanas pedālis „PLUS”)
 2. vieta. SIA Aerones (augstas celtspējas bezpilota lidaparāts)
 3. vieta. SIA Elmi (centrifūga „CM-7S Plus”)

Atzinību saņēma SIA Ice Bliss par saldējumu „Bliss gelato”, AS Madara Cosmetics par SPF saules aizsardzības produktu līniju un SIA OSS Networks par „SmartMEX” platformu mobilo sakaru operatoriem.

Kategorijā „Rūpnieciskais dizains” vietu izkārtojums izskatās šādi:

 1. vieta. SIA Ripo fabrika (alumīnija margu sērija)
 2. vieta. SIA Technical Textiles (bruņu/šķembu veste)
 3. vieta. SIA Chocolette Confectionary (šokolāde ar samazinātu kaloritāti „RED Delight”)

Ar atzinību žūrija šajā kategorijā ir novērtējusi SIA Pharm&med, kas konkursā piedalījās ar „LYLsunD3” vitamīna spreju un krila eļļas „KID” želejas lācīšiem, SIA Piche, kas apbalvojumam pieteica industriālo parku „Lidostas Parks”, un SIA VIZULO ar gaismekli „Lakstīgala”.

Konkursa pirmās un otrās vietas ieguvēji saņem iespēju piedalīties apmaksātos darījumu braucienos, savukārt trešo vietu ieguvēji – apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem. Turklāt visi pirmo trīs vietu ieguvēji varēs izmantot konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2018” laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos.

Konkursu „Eksporta un inovācijas balva” jau četrpadsmito gadu rīko LIAA sadarbībā ar Ekonomikas ministriju. Konkursā tiek godināti uzņēmēji, kam labi veicies eksportā, kā arī tie, kuri pašmāju tirgū piedāvājuši ko jaunu, inovatīvu un īpaši rūpnieciski dizainētu. Plašāka informācija par konkursu un finālistiem pieejama: eib.liaa.gov.lv.

Papildu informācija:
Biznesa informācijas nodaļa
Tālrunis: 67039459
E-pasts: zinas@liaa.gov.lv