Jelgavā notiks jau otrais starptautiskais mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums

2018. gada 20. februārī

Š.g. 22. un 23.februārī Jelgavā notiks jau otrais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais starptautiskais mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums. Tas apvienos industrijas profesionāļus, uzņēmējus un iepircējus. Foruma mērķis ir izvērtēt nozares attīstību, uz klientiem orientētu attieksmi un starptautiskā mērogā atzītu kvalitāti.

Biznesa forumā būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm un sasniegumiem Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes nozarēs - statistika, vērojumi, perspektīvas, izaicinājumi šodien un nākotnē, profesionālo izglītību un kompetentu darbaspēku, loģistiku, atbalsta instrumentiem valsts, reģionālā un pašvaldības līmenī. Forumā tiks runāts par Latvijas, jo īpaši Jelgavas, priekšrocībām investīciju piesaistē un biznesa uzsākšanā. Ārvalstu un vietējie eksperti sniegs nozares izaugsmes vērtējumu un spriedīs par uzņēmumu perspektīvām starptautiskajos tirgos.

Biznesa forumu atklās LIAA direktors Andris Ozols un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kurš prezentēts Jelgavas piedāvājumu potenciālajiem sadarbības partneriem un investoriem.

Savā pieredzē dalīsies Latvijas izcilākie nozares uzņēmēji un investoru pārstāvji, kuri jau vairākus gadus veiksmīgi strādā Latvijā. Jaunas nozares šķautnes un attīstības virzienu iespējas piedāvās eksperti no Zviedrijas, Īrijas, Vācijas, Beļģijas, Somijas un Igaunijas, daloties pieredzē par mūsdienu mainīgās tehnoloģiju vides izaicinājumiem un risinājumiem.

Foruma otrajā daļā notiks piesātinātās paneļdiskusijas, kurās eksperti iedziļināsies tādos industrijas attīstībai aktuālos tematos kā robota-cilvēka savstarpējās attiecības, kvalificēšanās augstākai efektivitātei, inovāciju integrēšana tehnoloģiskajos risinājumos, tranzīta un loģistikas iespējas, izglītība, kā arī pieejamais valsts atbalsts.

Biznesa foruma ietvaros 22.februārī notiks kontaktbirža starp ārvalstu iepircējiem un Latvijas uzņēmumiem, savukārt 23.februārī dalībniekiem tiek organizētas ekskursijas pa Jelgavas uzņēmumiem.

Biznesa forums notiks Jelgavas tehnikumā (Jelgava, Pulkveža O.Kalpaka ielā 37). Darba valoda – angļu. Prezentācijām un paneļdiskusijām tiks nodrošināts sinhronais tulkojums uz latviešu valodu. Dalība forumā bez maksas. Foruma programma: http://mechanical.liaa.gov.lv

Mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forumu organizē LIAA sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi un Mašīnbūves un Metālapstrādes Rūpniecības asociāciju.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039472
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv