Ķīnā tiks atklātas Latvijas dienas "Taste Latvia"

2016. gada 2. septembrī

Šī gada 4. septembrī, Ķīnas Tautas Republikā ar Latvijā ražotām precēm, pavāru meistarklasēm, dažādiem kultūras un sporta pasākumiem, Latvijas dizaina produkcijas prezentācijām un radošām darbnīcām tiks atklātas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotās Latvijas dienas.

Visu septembri Pekinā notiks virkne pasākumu, kuru laikā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar šodienas Latviju – nobaudīt un iegādāties izcilos Latvijas pārtikas produktus, piedalīties radošajās darbnīcās, veldzēties izcilu Latvijas mākslinieku un sportistu priekšnesumos.

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas tēla atpazīstamību, lai sekmētu Ķīnas tirgū jau esošo Latvijas uzņēmumu produkcijas noietu un paplašinātu divpusējo sadarbību.

Latvijas dienas atklās ekonomikas ministrs, ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, ar kuru kopā uz Ķīnu (Pekina, Ningbo, Xiamena, Šanhaja) dosies arī uzņēmēju delegācija. Biznesa delegācijas sastāvā ir 20 Latvijas vadošo uzņēmu pārstāvji no pārtikas un pārtikas pārstrādes, transporta un loģistikas, konsultāciju un finanšu, dizaina, tekstila, mūzikas un citām nozarēm.

Latvijas uzņēmēju delegācijai Ķīnas pilsētās paredzēti dažādi biznesa pasākumi ar abu valstu amatpersonu dalību, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem, informācija par Ķīnas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem, individuālās tikšanās un dalība Latvijas dienu Ķīnā „Taste Latvia” atklāšanas pasākumos.

Darba programmu Latvijas uzņēmējiem organizē LIAA sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Ķīnas Tautas Republikā un LIAA partnerinstitūcijām Ķīnā.

Savukārt no 8. līdz 15.septembrim Ķīnā (Šanhajā, Ningbo un Uhaņā) tiek organizēta LIAA kokapstrādes nozares uzņēmumu tirdzniecības misija, kuras laikā uzņēmumi piedalīsies konferencē "China Global Wood Trade Conference" (GWT China) un apmeklēs izstādi “China wood Expo”. Vizītes laikā uzņēmējiem tiks rīkotas kontaktbiržas ar kokmateriālu iepircējiem, kā arī individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Tirdzniecības misijā piedalās vairāk kā 15 Latvijas kokapstrādes uzņēmumi.

Latvijas dienas Ķīnā  "Taste Latvia" no 4. līdz 17.septembrim:

2016. gada 4. septembrī lielveikalā "SOGO", klātesot Latvijas Republikas ekonomikas ministram, ministru prezidenta biedram Arvilam Ašeradenam, LIAA direktoram Andrim Ozolam, Latvijas uzņēmēju delegācijai un virknei Ķīnas Tautas Republikas amatpersonu tiks svinīgi atklātas Latvijas dienas Pekinā “Taste Latvia”.

Lielveikalā "SOGO", speciāli "Taste Latvia" ietvaros, pirmais stāvs tiks atvēlēts tikai un vienīgi Latvijas ražojumiem. Pircēji varēs degustēt Latvijas produktus un tos arī iegādāties. Tāpat piedalīties dažādās meistarklasēs un baudīt Latvijas kultūru izcilu mākslinieku un sportistu priekšnesumos.

Latvijas dienās uzstāsies vijoles virtuozs Raimonds Ozols. Par maģisku atmosfēru gādās iluzionistu Daces un Enriko Pecolli uzstāšanās, kas Pekinas publikai demonstrēs ziepju burbuļu un specefektu šovu, sportiskām un akrobātiskām aktivitātēm uzmanību pievērsīs “Green Trials” BMX riteņbraucēju priekšnesumi.

Paralēli tiks organizētas dažādas meistarklases, kur klātesošie varēs iepazīties ar “ARS Tela” audēju moderniem meistardarbiem, “Pinumu Pasaules” radītajiem pinumu brīnumiem, savukārt modes ilustrācijas meistarklases sniegs Baiba Ladiga Kobayashi.

Ar Latvijas virtuvi iepazīstinās Latvijas garšu eksperti – Juris Dukaļskis un Ēriks Dreibants no Latvijā iecienītā restorāna "3 pavāru restorāns". Speciāli šim notikumam pavāri no Latvijas būs atveduši pārtikas produkti, ar kuriem iepazīstinās gardēžus Ķīnā.

Latvijas dienas "Taste Latvia" šogad notiek jau sesto gadu pēc kārtas. Pirms tam Latvijas dienas "Taste Latvia” ir notikušas Igaunijā, Azerbaidžānā, Maskavā, Somijā, Itālijā un citur.

Latvijas – Ķīnas ekonomiskā sadarbība:
2015. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu bija 567,3 milj. EUR, kas ierindoja Ķīnu 12. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. 2015. gadā Ķīna bija Latvijas 23. nozīmīgākais eksporta un 9. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance ar Ķīnu bija negatīva (-340,6 milj. EUR).

2015. gadā Latvijas preču eksports uz Ķīnu bija 108,5 milj. EUR, kas ir par 3% vairāk nekā 2014. gadā, bet imports no Ķīnas – 415,5 milj. EUR

2015. gada beigās Ķīnas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 5,8 milj. EUR. Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Ķīnā bija 0,1 milj. EUR.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv