Latgale – #InstatripLV

No 23. līdz 25. maijam LIAA Tūrisma departaments rīkoja trešo sociālā tīkla Instagram aktīvistu braucienu ar mērķi iepazīt mazāk pazīstamas vai pilnīgi nepazīstamas Latvijas vietas, fotografētu – šai reizē arī filmētu –, un dalītos ar iemūžinātajiem kadriem vietnē #InstatripLV, dalībnieku pašu profilos un iegūtu kvalitatīvu fotogrāfiju papildinājumu Latvijas tūrisma popularizēšanas vajadzībām.

Braucienā bija uzaicināti piedalīties 5 Instagram aktīvisti, 1 videogrāfs un 1 profesionāls fotogrāfs, kas ar savu kameru sekoja notiekošajam līdzi.  

Šai reizē brauciens bija garāks nekā 2 iepriekšējos #InstatripLV braucienos, jo ceļš bija tālāks – uz Latgali. Maršruts bija veidots tā, lai Austrumlatvija atklātos no dažādiem skatpunktiem.

Vispirms Teirumnieku purvs zinīgās dabas gides Annas Macānes pavadībā un pēc tam karaliskas vakariņas (zivis, medījums u. c.) un brokastis viņas mājās “Zvejniekos”, Īdeņā. Tad – Rāznas ezers, ar laivu pa tā dzidrajiem ūdeņiem, Lielais Liepu kalns ar debešķīgu ainavu, gleznainā Andrupenes lauku sēta, kur pašceptā maize ar pašdarināto sviestu šķita gardākais, kas dzīvē baudīts. Aglonas maizes muzejs, Velnezers, Pētera Čerņavska keramikas darbnīca Preiļos...

Redzēts bija daudz, brauciena dalībnieki pārbrauca mājās apmierināti, arī noguruši un – ļoti pilniem vēderiem, jo katrā ēdienreizē viņiem priekšā bija likts neatvairāmi garšīgs ēdiens, tostarp – latgaliešu kļockas un kuģelis. Dalībniekiem deva nogaršot arī pašdarināto degvīnu šmakovku, kurai tās dzimtenē Latgalē ir veltīts nevis 1, bet pat vairāki muzeji.

Laiks tajās maija dienās bija mainīgs, ar lietu, sauli un mākoņiem, tā ka arī šajā ziņā brauciena dalībnieki varēja būt apmierināti.

Aizrautīgi strādāja arī videogrāfs  Arvīds Baranovs, kas savā darbarīku arsenālā bija iekļāvis dronu.

  LIAA Tūrisma departamenta eksperti Lelde Beņķe un Jānis Bautra saka: “No brauciena dalībniekiem saņēmām tikai pozitīvas atsauksmes. Un arī mums tās ir pozitīvas – gan par apskates objektiem, gan par dalībniekiem. Uzskatām šo par veiksmīgu sociālo tīklu mārketinga projektu.”

Informāciju sagatavojusi

Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)