Latvijas – Baltkrievijas biznesa forumā veicinās ekonomisko sadarbību

2016. gada 15. septembrī

Lai veicinātu ekonomisko sadarbību un biznesa kontaktu dibināšanu starp Latvijas un Baltkrievijas uzņēmumiem, š.g. 16.septembrī notiks Latvijas – Baltkrievijas biznesa forums.

Uz forumu ieradīsies plaša Baltkrievijas delegācija, kuras sastāvā ir 72 valsts struktūru, biznesa organizāciju un uzņēmumu pārstāvji, pārstāvot transporta un loģistikas, IKT, tirdzniecības un finanšu nozares uzņēmumus.  Liela interese ir sagaidāma no Latvijas puses, jo jau šobrīd savu dalību forumā ir pieteikuši vairāk kā 200 uzņēmēji, pārstāvot Latvijas vadošās uzņēmējdarbības nozares. 

Forumu atklās LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka un Baltkrievijas Republikas Ekonomikas ministra vietnieks Jurijs Čebotars (Юрий Чеботарь). Foruma atklāšanā par Latvijas – Baltkrievijas ekonomiskās sadarbības perspektīvām un potenciālajiem investīciju projektiem prezentācijas sniegs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols, LIAA pārstāvniecības Baltkrievijā vadītājs Georgijs Vojevoda un Baltkrievijas investīciju un privatizācijas aģentūras direktore Natālija Nikandrova (Наталья Никандрова).

Paralēlajās nozaru sesijās tiks apskatīti transporta un loģistikas, IKT, tirdzniecības un finanšu sadarbības modeļi. Nozaru pārstāvji diskutēs par praktiskiem instrumentiem un sadarbības iespējām, tirgus tendencēm, kā arī apmainīsies pieredzē.

Pēc foruma notiks abu valstu uzņēmēju kontaktbirža. Dalību tajā jau šobrīd ir apstiprinājuši vairāk kā 200 abu valstu uzņēmēji.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Baltkrieviju ir mašīnas, mehānismi; elektriskās iekārtas, optiskās iekārtas, ķīmiskie produkti, pārtika un tekstilpreces. Visvairāk no Baltkrievijas ieved minerālproduktus (42%) un koksnes izstrādājumus (20%).2015. gadā Baltkrievija bija Latvijas 16. lielākais preču eksporta un 11. lielākais preču importa partneris.

Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā 2016. gada 13. septembrī Baltkrievijas ierindojās 22. vietā ar kopējo investīciju apjomu 21,6 milj. EUR un 2186 uzņēmumu.

Latvijas Baltkrievijas biznesa forums notiks 2016.gada 16.septembrī viesnīcā „Radisson Blu Daugava Hotel” (Rīgā, Kuģu ielā 24). Sākums plkst. 10:00. darba valoda – krievu.

Biznesa foruma programma pieejama šeit!

Biznesa forumu organizē LIAA sadarbībā ar Baltkrievijas Republikas vēstniecību Latvijā un Latvijas - Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrību.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv(link sends e-mail