Latvijas nacionālais stends – 4 starptautiskās tūrisma izstādēs jau janvārī

Pirmo reizi mūsu nacionālais stends tiks organizēts Spānijas galvaspilsētā Madridē, savukārt jau tradicionāli – Helsinkos, Viļņā un Nīderlandes pilsētā Utrehtā.

Janvāra pirmajā pusē, no 9. līdz 14. janvārim, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments organizēs nacionālo stendu starptautiskajā nozares izstādē “Vakantiebeurs 2018” Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kurš tiek uzskatīts par nozīmīgāko un iedvesmojošāko tūrisma sarīkojumu šajā valstī.

Izstāde “Vakantiebeurs”, kuras nosaukums latviski nozīmē ‘brīvdienu birža”, notiks 48. reizi. Pērn to apmeklējuši vairāk nekā 108 tūkstoši interesentu. Apmeklētāju vidējais vecums ir 51 gads, un, pēc aptaujām spriežot, 73 % apmeklētāju saista Eiropas valstu piedāvājums. Interesanti arī, ka vidējais apmeklējuma ilgums ir 4 stundas, kas apliecina – lielā ceļotāju tauta nīderlandieši izstādes piedāvājumu uzņem ar lielu rūpību.

“Ir ļoti svarīgi tikties klātienē ar nākamajiem un jau esošajiem darījumu partneriem, tāpat – tikties klātienē ar pašiem tūristiem, kas sarunās atklāj, ko viņi vēlas tūrisma galamērķī ieraudzīt un tajā gaida,“ atzīst LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Gan “Vakantiebeurs”, gan pārējās izstādēs Latvijas nacionālajā stendā strādās tūrisma speciālisti un nozares komersanti no visiem kultūrvēsturiskajiem novadiem, sniedzot ieskatu mūsu valsts bagātajā tūrisma piedāvājumā.    

“Fitur 2018” Spānijas galvaspilsētā Madridē notiks no 17. līdz 21. janvārim, un Latvijas piedalīšanās tajā tiek gaidīta ar īpašu uzmanību. Līdz šim mūsu valsts tūrisms ar nacionālo stendu saulainajā Dienvideiropā nekad nav bijis pārstāvēts. Jau šobrīd ir zināms, ka liela interese par Latvijas piedalīšanos “Fitur 2018” ir arī no Spānijas puses un mūsu stendu apmeklēs augsti viesi.

“Matka 2018” Helsinkos, Somijā, notiks no 18. līdz 21. janvārim, un Latvijas piedalīšanās tajā ir ne tikai ierasta, bet arī gluži loģiska. Somija ir viens no Latvijas prioritāriem tūrisma tirgiem jau daudzus gadus, un mērķtiecīgais mārketinga darbs tajā dod neapšaubāmu pozitīvu rezultātu. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2017. gada pirmajos 3 ceturkšņos tūristu mītnēs apkalpoto somu tūristu skaits palielinājies par 14.5 % (95 tūkst.) salīdzinājumā ar 2016. gada pirmajiem 3 ceturkšņiem, bet nakšņojumu skaits pieaudzis par 17 % (173 tūkst.).

Janvāra beigās, no 26. līdz 28. janvārim, Latvijas tūrisma pārstāvji piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Adventur 2018” kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Lietuvieši ir bieži viesi mūsu valstī, un tūrisma mītnēs apkalpoto Lietuvas tūristu skaits stabili aug no gada gadā. 2017. gada pirmajos 3 ceturkšņos lietuviešu skaits palielinājies par 15 % (145 tūkst.) salīdzinājumā ar 2016. gada pirmajiem 3 ceturkšņiem, bet nakšņojumu skaits pieaudzis par 16 % (250 tūkst.).

Gada pirmajā pusē LIAA Tūrisma departaments Latvijas nacionālo stendu organizēs vēl 5 starptautiskās izstādēs: “Tourest 2018” Tallinā, Igaunijā (9. – 11. februāris), “f.re.e 2018” Minhenē, Vācijā (21. – 25. februāris), “ITB Berlin 2018” Berlīnē, Vācijā (7. – 11. marts), “Otdih 2018” Minskā, Baltkrievijā (4. - 7.  aprīlis) un “IMEX 2018” Frankfurtē, Vācijā (15. – 17. maijs).  

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445