LIAA dalība Suzhou pilsētas Starptautiskajā Tūrisma Izstādē

No 8. – 10. martam Suzhou pilsētā norisinājās ikgadējā Starptautiskā Tūrisma Izstāde. Rīgas un Sudžou sadarbība uzsākās jau 1989. gadā. 1997. gada 22. septembrī Rīgas pilsēta parakstīja protokolu par pievienošanos Sadraudzības pilsētu asociācijai. Kopš tā laika ir notikušas vairākas vizīšu apmaiņas, kuru mērķis ir sakaru veidošanas kultūras, informācijas un sporta jomās, kā arī ekonomisko sakaru attīstība.

Izstādē piedalījās arī Latvijas Investīciju Attīstības Aģentūra ar informatīvu stendu, kas sniedza praktisku informāciju par ceļošanas iespējām uz Latviju. Suzhou iedzīvotāju vidū tika izrādīta liela interese par Baltijas valstīm un Austrumeiropu, tajā skaitā par Latviju. Šobrīd vēl joprojām gan ķīniešu tūristiem, gan Ķīnas tūroperatoriem ir limitētas zināšanas par Latviju un Baltijas valstīm, tomēr ir augoša interese par jaunu galamērķu apguvi. Tūroperatori Ķīnā vēl joprojām iesaka kombinēt Baltijas valstis kopā ar zināmākiem un populārākiem gala mērķiem, piemēram, Krievijas rietumu daļu (Sanktpēterburgu un Maskavu), kas pēdējos gados ir piedzīvojusi strauju ķīniešu tūristu pieplūdi. 

Kaut daudziem Latvijā Suzhou pilsēta ir vēl nedzirdēta, pilsēta ir viena no slavenākajiem tūrisma un kultūras centriem Ķīnā un bieži tiek dēvēta par Ķīnas Venēciju. Suzhou atrodas  30 minūšu braucienā no Šanhajas un ir viegli sasniedzama ar ātrvilcienu, iedzīvotāju skaits pārsniedz 10 miljonus. Turklāt Suzhou iedzīvotāji ir arī lieli ceļotāji - 2018. gadā  katrs Suzhou iedzīvotāju iztērēja ap 5 974 RMB (jeb 790 EUR) uz ārvalstu ceļojumiem, ierindojoties 10. vietā visā Ķīnā pēc ārvalstu ceļojumu patēriņa uz vienu iedzīvotāju. 

Papildu informācija:
Agnese Stūrmane
Nozares padomniece (atbildība Dienvidķīna)
LIAA pārstāvniecība Ķīnā
Mobilais t.: +86 13816324564, +371 28367532
E-pasts: agnese.sturmane@liaa.gov.lvcn@liaa.gov.lv