LIAA Radošo industriju inkubatorā ceturtajā iesaukumā uzņemtas 27 biznesa idejas

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā norisinājies jau ceturtais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Ceturtajā iesaukumā uzņemti 7 uzņēmumi inkubācijas un 20 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā.

Līdzīgi kā iepriekšējos iesaukumos, starp biznesa idejām pārstāvēta modes, tekstila, interjera dizaina, mūzikas un IT nozare. Klāt pievienojušās arī jaunas un līdz šim inkubatorā nepārstāvētas nozares – produktu dizains un kino.

Pirmsinkubācijas atbalsta programmā, kas ilgst sešus mēnešus, izteikti vairāk iesniegtas biznesa idejas modes industrijā. Šajā atbalsta programmā ideju autori varēs izmantot dažādus inkubatora sniegtos pakalpojumus, tostarp konsultācijas, mācības un darbnīcas, un pārliecināties par savas idejas dzīvotspēju. Pirmsinkubācijas laikā 20 biznesa ideju autori ar Radošo industriju inkubatora atbalstu varēs noskaidrot, vai idejas ir komercializējamas un dzīvotspējīgas. Vairākas idejas pārstāv modes dizaina jomu un bērnu apģērbu un aksesuāru dizainu. Arī šajā reizē ir pievienojušies jauni, līdz šim inkubatorā nebijuši jomu pārstāvji, piemēram, ar dokumentālo kino vai papīra lietu dizainu saistītas biznesa idejas.

“Aprīļa iesaukumā, kad pirmo reizi šogad atvērtām pieteikšanos Radošo industriju inkubatorā, esam uzņēmuši līdz šim vislielāko biznesa ideju skaitu kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides 2016. gada septembrī. Liels prieks arī novērot, ka ar katru iesaukumu atbalstam piesakās arvien lielāks interesentu skaits, kas nozīmē, ka radošas idejas Latvijā netrūks. Nākamais iesaukums plānots septembrī, tāpēc ceram, ka interese tikai turpinās augt!” stāsta Liene Pērkone, LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja.

Inkubācijas programmā dalību ir sācis uzņēmums Wchair – minimālisma dizaina ergonomiskā krēsla ražotājs, kas ķermeņa svaru sadala uz trim punktiem un nodrošina mugurai dabīgo izliekumu. Wchair kombinācijā ar paceļamo galdu ilgtermiņā samazina muguras sāpes, uzlabo koncentrēšanās spējas un produktivitāti.

ENME ir darbinieku apmierinātības monitoringa rīks, kas sniedz uzņēmumu vadītājiem ieskatu par darbinieku iesaisti, apmierinātību, lojalitāti un kultūru. Ar ENME komandu vadītāji sasniedz augstāku darba produktivitāti un mazāku darbinieku mainību, tādējādi uzlabojot arī uzņēmuma finanšu rezultātus.

Pik Pak rada krāsainas un praktiskas lietas no ūdensizturīgiem audumiem. Audumi ir unikāli – apdrukāti ar latviešu mākslinieces-dizaineres zīmētajiem motīviem.

Inkubācijas atbalsta programmā uzņemta arī Latviešu indie rock grupa Carnival Youth, ko veido Roberts Vanags un brāļi Edgars un Emīls Kauperi. Carnival Youth ir viena no veiksmīgākajām jaunās paaudzes grupām ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Kā atzīst paši grupas dalībnieki, tad Carnival Youth attīstība un izaugsme prasa ne tikai radošo talantu, bet arī iemaņas uzņēmējdarbībā, kuras grupa saņems Radošo industriju inkubatorā.

Radošo industriju inkubatora ceturtajā iesaukumā uzņemts uzņēmums KO TU ELPO, kas attīsta ventilācijas risinājumus nākotnes telpām, lai daba var ienākt pilsētā. Par gaisa attīrīšanu un mitruma līmeņa regulāciju rūpēsies Latvijā radīts biofiltra materiāls, kas vienlaikus kalpo kā labvēlīga vide plašai augu sugu audzēšanai. Produktu var izmantot kā dizaina priekšmetu zonu atdalīšanai vai kā zaļo sienu.

Uzņēmums K&A Business ražo galda spēli Kontinentu medības, kurā spēlētāji atbild uz erudīcijas jautājumiem par visiem pasaules kontinentiem dažādās kategorijās (ģeogrāfija, kultūra, vēsture, sports, globāli). Galda spēles izstrādātāju mērķis ir panākt, ka Kontinentu Medības ir spēle, kura ir katrā ģimenē un kompānijā, kurai patīk pavadīt laiku kopā un vienlaikus iemācīties ko jaunu par pasauli!  

Those Guys projektē un izstrādā interaktīvas un kinētiskas instalācijas, nestandarta gaismu iekārtas, attālināti vadāmus scenogrāfijas elementus, kā arī veic pasākumu atmosfēras projektēšanu un gaismu dizaina izveidi. Those Guys nodrošina pilnu projekta realizāciju - no idejas līdz pat pilnībā izstrādātam produktam.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2018. gada rudenī. Kā ierasts, LIAA Radošo industriju inkubators īsi pirms uzņemšanas rīkos informatīvus pasākumus, kuru laikā skaidros pieteikšanās procesu un ieguvumus no dalības inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta programmās. Informācija par pasākumiem publicēs inkubatora Facebook lapā www.facebook.com/RIILIAA, kā arī LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

2016. gada septembrī LIAA izveidoja 15 biznesa inkubatorus visā Latvijā, kuru darbība finansēta ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros. Vairāk par projektu, atbalsta programmām un iespējām pieteikties kādā no inkubatoriem iespējams uzzināt LIAA mājaslapā www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori.

Papildu informācija:
Liene Pērkone
Radošo industriju inkubators
rii@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 6240 1220
Elizabetes iela 45/47, Rīga
www.liaa.gov.lv
Facebook | Instagram