LIAA Ventspils biznesa inkubatoru vadīs Guntis Čoders

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2018.gada 15. maijā

Ar šī gada 10. maiju par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils biznesa inkubatora vadītāju kļuvis Guntis Čoders.

G. Čoderam ir bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā, 10 gadu pieredze pārdošanā un 7 gadu pieredze IT nozarē darbā ar jaunuzņēmumiem. Piedalījies daudzu IT projektu izveidē gan kā komandas biedrs, gan vadītājs un idejas autors. Viens no pirmajiem Latvijā, kurš uzņēmumā “Farcore” darbojies ar papildinošās realitātes aplikācijām, vadījis viedo ielu apgaismojuma risinājuma jaunuzņēmumu “Citintelly”, ASV bāzētam uzņēmumam “Infotelis” izstrādājis VoIP zvanu mobilo aplikāciju, bijis veiksmīgas pūļa finansējuma kampaņas komandas dalībnieks, kā arī pasniedzis lekcijas par IT tehnoloģijām Latvijas uzņēmumiem.

Par savu pieredzes bagātāko projektu Ventspils biznesa inkubatora vadītājs uzskata "Walmoo", kas ir digitāls risinājums ērtai klientu lojalitātes programmu un mārketinga kampaņu realizācijai. Ar šo izstrādāto risinājumu ir iegūta 2.vieta LIAA rīkotajā biznesa ideju TV konkursā "Firmas Noslēpums", saņemts grantu programmas "Atspēriens" atbalsts, apmeklēta Silīcija ieleja, izieta biznesa akcelerācijas 3 mēnešu programma "ABC Accelerator" Slovēnijā, piesaistīts finansējums 200 000 EUR vērtībā.

Ar savu neatlaidību un aktīvo darbību G.Čoders iekļauts “Forbes Latvija” topā "30zem30" laureātu sarakstā. Kā vienu no savām priekšrocībām LIAA Ventspils biznesa inkubatora vadītājs uzskata lielo personīgo pieredzi projektu uzsākšanā un realizācijā: "Ticu, ka esmu spējīgs sniegt būtisku pievienoto vērtību, iedrošinot jaunos ideju autorus attīstīt savas idejas, palīdzot jaunajiem uzņēmumiem precīzi definēt savu produktu, potenciālo tirgu, piemērotākos klientus, izvirzīt prioritātes un atbilstošus uzdevumus, kā arī rast atbildes uz citiem svarīgiem jautājumiem projektu agrīnā stadijā.”

Guntis Čoders ir 3 bērnu tēvs, un kopā ar ģimeni līdz ar darba uzsākšanu LIAA Ventspils biznesa inkubatorā pārceļas uz pastāvīgu dzīvi Ventspilī.

LIAA Ventspils Biznesa inkubators atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, tā darbības teritorija ietver Ventspils novadu.

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 15 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā.

Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un pilnveidei nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Jaunajā inkubatoru programmā ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Katrā biznesa inkubatorā ir izveidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā var strādāt, tikties ar klientiem un veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: 67039472