Magnetic Latvia biznesa forums „Uzņēmums 3D”

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2019. gada 19. jūnijā

Uzņēmējdarbības attīstība, paplašināšana un izvēršana ir jautājumi, kas nemitīgi rosās ikviena uzņēmēja prātā. Tie ir jautājumi, uz kuriem topošie un esošie uzņēmēji un dažāda līmeņa uzņēmumu pārstāvji meklēja atbildes Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) ikgadējā Biznesa forumā “Uzņēmums 3D” š.g. 18. jūnijā Siguldā.

Biznesa forums norisinājās jau 10.gadu, šogad, sadarbojoties ar Siguldas novada pašvaldību, tas piesaistīja vairāk nekā 300 dalībniekus, lai noskaidrotu, kas aizkavē uzņēmumu attīstību un kā rīkoties, lai savu uzņēmējdarbību pārceltu jaunā līmenī – dimensijā.

Visas dienas garumā dalībnieki guva iespēju savas zināšanas papildināt ne tikai ar pieredzējušu ārvalstu lektoru lekcijām un Latvijas uzņēmēju pieredzes stāstiem, bet arī ar dažādām praktiskām meistarklasēm.

Pasākuma darba sesijas atklāja Lars Sudmans (Lars Sudmann) no Beļģijas, kurš ir palīdzējis vairākiem Fortune500 uzņēmumiem mainīt to darbības stratēģiju, lai tās veiksmīgāk sasniegtu izvirzītos mērķus. Viņš ir arī konsultējis neskaitāmus uzņēmumus, analizējot to darbību un atrodot vājos punktus. Lars ir augsti novērtēts eksperts līderības, biznesa stratēģiju un inovāciju jautājumos. Viņš ne tikai pasniedz lekcijas vairākās Beļģijas universitātēs, bet arī uzstājas neskaitāmās TED konferencēs visā pasaulē. Forumā Lars sniedza prezentāciju par to, kas īstenībā ir līderi, kādas ir līderu slēptās prasmes un kā tās izmantot biznesa attīstībā no jebkura aspekta.

To, kādas atziņas gūtas, kas izrādījās grūtākie šķēršļi, kādi pārsteigumi sagaidīja uzņēmējdarbības attīstības ceļā, atklāja vairāku Latvijas uzņēmumu vadītāji. Savas prezentācijas sniedza un jautājumu un atbilžu sesijās piedalījās Primekss, Pure Chocolate, CastPrint, Take a Look, Dripit.io un Birzī vadītāji.

Biznesa foruma dalībnieki dzirdēja reālus stāstus un ieteikumus par to, kā Baltijas uzņēmumiem izvērst savu darbību citviet Eiropā un kā vispareizāk uzsākt uzņēmējdarbības gaitas ASV. Prezentāciju sniedza Maikls Brīns (Michael Breen) – ASV goda konsuls Nīderlandē, uzņēmējs un Eiropas tirgus eksperts.

Savukārt pasākuma noslēgumā uzņēmēji kopā ar Maiklu Brīnu apmainījās ar viedokļiem diskusijā par to, vai Latvijas uzņēmumiem ir viegli izplesties ārpus Latvijas robežas.

Savukārt lekcijas vadīja gan Lars Sudmans, gan Māris Skujiņš no Bizkit.io, gan Eiropas Inovāciju menedžmenta akadēmijas pārstāvis Martins Ruperts (Martin Ruppert) no Vācijas, Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) pārstāvji un LIAA ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītāji Skandināvijas un Āzijas valstīs.

Iesaistot Siguldas novada pašvaldības aģentūru “Siguldas Attīstības aģentūra” un LIAA Biznesa inkubatorus Madonā un Siguldā, tika izveidota uzņēmumu produktu izstāde. Tā apmeklētājiem sniedza iespēju iepazīties ar dažādiem produktiem to attīstības sākumā posmā un sniegt savu viedokli. Savukārt izstādes dalībniekiem bija iespēja saņemt atgriezenisko saiti par izstrādātajiem produktiem un plānoto biznesa stratēģiju. Daļai no jaunajiem uzņēmumiem šī bija pirmā iespēja izstādīt savu produktu plašākai auditorijai. Atsauksmes un noderīgus kontaktus uzņēmējdarbības izvēršanai guva, savus produktus izstādīja tādi Siguldas un Madonas uzņēmumi kā Akurat Racks, Wood Light Art, Meemo.tech, Nature King, Bizkit.io, Plūkt, Beeking, Drawies, Dabas laboratorija un Elali.

Pasākumā gūtās zināšanas, kontakti un motivācija noteikti sniegts nozīmīgu devumu ne tikai pasākuma dalībniekiem, bet arī uzņēmējdarbības videi kopumā. Pasākumu atklājot, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa uzsvēra, ka Sigulda un devons ir lēciens – lēciens no zināmā nezināmajā, lēciens no tā, kā nav, uz to, kas būs. Un LIAA Biznesa Forums ir vieta, kur sagatavoties šim lēcienam!

Plašāka informācija:
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments
Biznesa informācijas nodaļa
+371 67039459
events@liaa.gov.lv