Ar "Nameja balva" apbalvojumu ceremoniju sākas Latvijas dienas Viļņā

2017. gada 22. aprīlī

Ceturtdien pēcpusdienā mūsdienīgajā biznesa centrā "Quadrum" Viļņā izdalīti ikgadējie "Nameja Balva" apbalvojumi. Četrās nominācijās apbalvojumus saņēmuši seši Latvijas un Lietuvas uzņēmumi.

"Nameja Balva" apbalvojumu ceremoniju jau kopš 2006. gada organizē Latvijas Uzņēmumu palāta Lietuvā, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ar mērķi veicināt Latvijas un Lietuvas uzņēmumu sadarbību.

Pasākumā klātesošos uzrunāja Latvijas ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, Lietuvas ekonomikas ministrs Mindaugs Sinkēvičs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols. Ministri un  LIAA direktors atklāja Latvijas dienas Viļņā, aicināja piedalīties plānotajos pasākumos, kā arī pauda gandarījumu par ciešām biznesa un stratēģiskās partnerības attiecībām starp abām kaimiņvalstīm.

Pirmais, Latvijas ekonomikas ministra Arvila Ašeradena pasniegtu, apbalvojumu saņēma "Balticovo" pārstāvis. Balticovo, uzņēmums, kas eksportē vistu olas un olu produktus, tika apbalvots nominācijā "Lielākais produkcijas eksporta pieaugumus uz Lietuvu 2016. gadā". Šajā nominācijā „Balticovo“ šogad apsteidza tādus uzņēmumus kā "Brain Games", "Lat Eko Food" un "Linum Colour".

Apbalvojumu "Lielākais pakalpojumu eksports pieaugums uz Lietuvu 2016. gadā" izpelnījās uzņēmums "A.C.B.", apsteidzot vienīgo konkurentu šajā nominācijā – apsardzes kompāniju "Grifs AG", kas pirms gada ieguva labākā darba devēja apbalvojumu. "A.C.B." ir ceļu būves uzņēmums, kas kopā ar partneriem Lietuvā pašlaik īsteno vairākus projektus.

Uz  "Sociāli atbildīgs uzņēmums" nomināciju pretendēja "Baltic Travel Group", "Citadele" bankas un "Grifs AG". Šajā nominācijā par veiksmīgāko tika atzīta banka "Citadele", kas pagājušajā gadā ne tikai īstenoja dažādus sociālos projektus, atbalstīja Paralimpisko kustību, bet arī aktīvi gādāja par saviem vairāk nekā 200 darbiniekiem.

Apbalvošanas ceremonijā novērtējumu izpelnījās arī trīs Lietuvas uzņēmumi, kas cieši sadarbojās ar Latvijas organizācijām. "Labākais partneris" apbalvojumu ieguva izstāžu centrs "Litexpo", komunikāciju aģentūra "inSpotlight" un viesnīca "Comfort hotel".

"Nameja Balva" apbalvošanas ceremonija ir pirmais „Atrask Latviją“ (Atklāj Latviju) dienu pasākums Viļņā. Vairāk nekā divu nedēļu laikā Viļņas iedzīvotāji varēs piedalīties pasākumos, iepazīstot Latvijas ražotājus, kā arī dizainu, kultūru, mūziku, tūrismu un izklaides iespējas Latvijā. 

Turpinot Latvijas dienu pasākumu sēriju, ceturtdienas vakarā Viļņas iedzīvotāji un viesi apmeklēja ekskluzīvas vakariņām „Latvian senses". Vakariņās ar teatrāla priekšnesuma palīdzību, tika pasniegti "3 pavāru restorāna" pavāru Ērika Dreibanta, Jura Dukaļska un Ulda Brūvera gatavoti ēdieni, radot īpašu gastronomisku performanci. Pasākuma mērķis bija atzīmēt un iepazīstināt ar Rīgas-Gaujas reģiona iegūto titulu: Eiropas gastronomijas reģions 2017, kā arī prezentēt Liepājas tūrisma piedāvājumu.

Latvijas virtuves tēma Viļņā turpināsies ar akciju "Nogaršo Latviju", kura sāksies jau pirmdien, 24. aprīlī ,dažādos Viļņas restorānos, bāros un kafejnīcās. Tās laikā Viļņas iedzīvotājiem būs iespēja nogaršot pēc Latvijas šefpavāra Raimonda Zommera receptēm pagatavotus ēdienus.

Lai Viļņu iepazistinātu ar Latvijas modes un dizaina aktualitātēm, Lietuvas dizaina namā LOCALS.LT darbosies Latvijas modes un dizaina pop-up veikals. Tajā savu daiļradi prezentēs 20 spēcīgākie Latvijas dizaineru un modes zīmoli.

Latvijas dienu laikā Viļņas lielākajā grāmatnīcā "Pegasas" notiks arī pasākumi ģimenēm ar iespēju paspēlēties ar Latvijā ražotu produkciju, Latvijas tautas tērpu izstāde, vairākas meistarklases. Savukārt Latvijas dienu noslēgumā Viļnas iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt labdarības koncertu Viļņas Franciskāņu baznīcā.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039472
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv