Nīderlandes slavenības popularizēs Latviju savos sociālo tīklu profilos

2018. gada 14. jūnijā

Šajā vasarā Latviju apceļos trīs viedokļu līderi no Nīderlandes, lai ar iedvesmojošiem aprakstiem un ceļojumu fotogrāfijām, veicinātu nīderlandiešu interesi pavadīt brīvdienas Latvijā. Par viņu ceļabiedriem kļūs viedokļu līderi no Latvijas, kas vizītes laikā būs plecu pie pleca un iepazīstinās ar Latviju caur trīs dažādām prizmām - ēdiena, aktīvās atpūtas un dizaina.

Pirmā vizīte sāksies jau šajā nedēļas nogalē, kad no 16. jūnija līdz 19. jūnijam Latvijā viesosies Nīderlandē populāra ēdienu bloga www.littlespoon.nl autore Stefānija van der Māsa (Stefanie van der Maas). Stefāniju Latvijā sagaidīs kulinārijas un veselīga dzīvesveida bloga www.krustnaglina.lv autore Katrīna Mame. Jau pirmajā dienā Stefānija kopā ar Katrīnu dosies uz Rīgas Centrāltirgu un dienas izskaņā pagatavos maltīti no tirgū iegādātiem labumiem. Ārpus Rīgas Stefānija kopā ar Katrīnu noskaidros Cēsu viduslaiku pils dārznieka noslēpumus, ceps maizīti kopā ar Īsto latvju saimnieci Ilzi Briedi lauku mājās “Donas”, apgūs ārstniecības augu īpašības saimniecībā “Silkalni”, atgūs spēkus darba dienas beigās tradicionālā baļļā un degustēs dienas lomu zivju restorānā Vidzemes piekrastē.

Tieši no laukiem un zemnieku darba nāk tā īstā Latvijas garša un sajūta, pēc kuras katrs latvietis tik ļoti ilgojas un ir gatavs katru nedēļas nogali pamest pilsētu, lai gūtu mieru pie dabas. Slikti pazīstu Vidzemes pusi, pati esmu uzaugusi Kurzemē, vēlos redzēt un izgaršot dažādas skaistas un mazāk pazīstamas vietas. Manuprāt, kopā ar kādu, kurš Latviju vispār nepazīst, šis ceļojums man varētu vēl vairāk atvērt acis uz to, cik mums ir skaista un īpaša zeme”, stāsta Katrīna Mame.

No 4. līdz 7.augustam Latvijā viesosies bloga www.modernehippies.nl autores, kas dosies uz Kurzemi ķert piedzīvojumus pie dabas krūts. Bloga autores pievērš uzmanību videi draudzīgai ceļošanai, un blogu katru mēnesi apmeklē ap 50 000 unikālo lasītāju. Meitenēm Latviju palīdzēs iepazīt festivāla “Playground” dibinātāja Sibilla Šlēgelmilha, kura ir aktīva dažādu sporta veidu praktizētāja, pieredzējusi Latvijas un pasaules apceļotāja. Sibilla iepazīstinās viesus ar ūdens sporta iespējām Pāvilostā, kopā bridīs pa dabas takām un gatavos brokastis Baltijas jūras piekrastē.

Savukārt no 30. augusta līdz 2.septembrim Latvijā būs populārā dzīvesstila žurnāla www.Mixedgrill.nl dibinātājs Marko Demoets (Marco Démoet), kas iepazīs mūsdienu Latvijas dizaina zīmolus, dosies pētīt Rīgas kafejnīcu stilīgos interjerus un iemēģinās roku tradicionālās latviešu prasmēs.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, 2016.gadā Latvijas naktsmītnēs apkalpoti 27 245 tūristi no Nīderlandes. Atsaucoties uz Eurostat.eu, Nīderlandes iedzīvotāju pirktspēja un interese par ceļojumiem ārpus valsts ir palielinājusies. Nīderlandieši labprāt apskata vietējos vēstures un kultūras pieminekļus, kā arī apmeklē vietējos krogus un restorānus.

Nīderlandes blogeru vizīti Latvijā organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ERAF programmas "Latvijas konkurētspējas veicināšana tūrismā"  ietvaros.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa,
Tālrunis: 67039472
Epasts: prese@liaa.gov.lv

vai

Elīna Ansaberga
Tālrunis: +371 26312059
Epasts: elina.ansaberga@gmail.co