No 10. jūnija LIAA daļēji atsāks apkalpot klientus klātienē

08.06.2020.

No 10. jūnija, pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) daļēji atsāks klientu apkalpošanu klātienē, paredzot, ka iepriekš piesakoties, klients varēs slēgt līgumus, saņemt nepieciešamos dokumentus un materiālus, kā arī izmantot LIAA Biznesa inkubatoru koprades telpas. Pārējie LIAA sniegtie pakalpojumi pagaidām būs pieejami attālināti.

“Covid-19 pandēmijas laikā esam pārliecinājušies, ka lielāko daļu LIAA sniegto pakalpojumu varam nodrošināt attālināti, tādēļ, atsākot daļēju klientu apkalpošanu klātienē, aicinām cilvēkus izvērtēt, vai šo pakalpojumu nav iespējams saņemt attālināti, īpaši tas attiecas uz dažāda veida konsultācijām par valsts atbalsta iespējām uzņēmējiem. Šis ir brīdis, kad cilvēki ir apguvuši jaunas digitālās prasmes, būtiski pieaudzis e-paraksta lietotāju skaits, un varam spert platu soli e-pārvaldes virzienā, kas nodrošinās daudz lielāku efektivitāti no pakalpojumu sniedzēju puses un ietaupīs klientu laiku. Tādēļ arī turpmāk organizēsim LIAA darbu tā, lai pēc iespējas vairāk pakalpojumu, iespējami augstākā kvalitātē, varētu nodrošināt attālināti,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Saskaņā ar Veselības ministrijas ieteikumiem Covid-19 infekcijas profilaksei, LIAA ir izvērtējis riskus katrā darba vietā, īpašu uzmanību pievēršot situācijām, kurās klienti vai darbinieki atrodas tuvā kontaktā, mazāk par 2 metriem, vai uzturas ilgāku laiku nelielās telpās ar nepietiekamu ventilāciju. Lai minimizētu šos riskus klientiem sava vizīte būs jāpiesaka vismaz dienu iepriekš un tā nedrīkstēs būt ilgāka par 15 minūtēm.

“Atsākot klientu apkalpošanu klātienē, esam ieviesuši nepieciešamos drošības pasākumus, nosakot, ka klientiem, kuri vēlēsies saņemt pakalpojumu klātienē, būs jāpiesakās dienu iepriekš un klātienes apmeklējums nevarēs būt ilgāks par 15 minūtēm. Ja apmeklējums būs ilgāks par 15 minūtēm, klients tiks aicināts izmantot sejas masku. Jāuzsver, ka klātienē LIAA pakalpojumu nevarēs saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes,” uzsver LIAA Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Linda Grīnfelde, piebilstot, ka klienti tiek aicināti ierasties LIAA telpās tieši nozīmētajā apmeklējuma laikā, lai izvairītos no liekas pulcēšanās.

Arī LIAA Biznesa inkubatoru koprades telpās darbs tiks organizēts atbilstoši drošības vadlīnijām, sekojot tam, lai telpās neatrastos vairāk nekā viens cilvēks uz 4 m2 un starp apmeklētājiem un darbiniekiem tiktu nodrošināta 2 metru distance.

Pieteikties LIAA pakalpojumu saņemšanai klātienē var pa e-pastu: jautajumi@liaa.gov.lv vai pa tālruni: 67039499.

Informāciju sagatavoja:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 29725674
E-pasts: prese@liaa.gov.lv