Noskaidrots “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2018”

2018. gada 18. decembrī

17. decembrī, Rīgas Biržā apbalvoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras konkursa “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2018” uzvarētāji: Mazmežotnes muižas Lielā kalpu māja, “Rīgas Motormuzejs” un Izglītojoši interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē.

“Visas pasaules pilsētas cenšas atšķirties ar kaut ko īpašu. Un arī mēs varam lepoties ar piemēriem, ar kuriem varam pārsteigt tūristus,” komentē LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava. Lai noteiktu šī gada veiksmīgāko tūrisma produktu, tika izvērtēta to novitāte, pievienotā vērtība, ilgtspējība, vietējo kultūras un dabas resursu izmantošana, kā arī eksportspēja. Otrajā kārtā iekļuvušos objektus komisija apmeklēja klātienē.

Par pirmās vietas ieguvēju - Mazmežotnes muižas Lielo kalpu māju – viņa saka: “Šī vieta atbilst kritērijiem, ko šobrīd pieprasa tūristi un pierāda sevi kā lielisku atpūtas kompleksu. Tā ir vieta, kur atrast mieru un iespēju būt pašam ar sevi, kur kultūra apvienojas ar vēsturi un tiek saglabātas vietējais kultūras mantojums.” Otro vietu ieguva “Rīgas Motormuzejs”, bet trešo izglītojoši interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē, kas tika izvirzīts arī tautas balsojumā. Centru apbalvošanā uzteica arī Inese Šīrava, sakot, ka parasti lielākus tūrisma projektus finansē ar Eiropas Savienības līdzekļiem, bet Gulbenes tūrisma organizatori tā tapšanā veiksmīgi iesaistīja apkārtnes uzņēmējus un augstskolas.

Pirmo trīs vietu ieguvēji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz kādu no stratēģiski izvēlētajām valstīm.

Konkursam pieteiktos dalībniekus izvērtēja septiņu tūrisma ekspertu komisija:
Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore;
Kristīne Mickāne, LIAA Tūrisma departamenta tūrisma produktu attīstības nodaļas vecākā eksperte;
Jānis Bautra, LIAA TD tūrisma produktu attīstības nodaļas vecākais eksperts;
Anna Palelione, “Lauku ceļotājs” mārketinga speciāliste;
Anta Joksete, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle;
Madara Lūka, Ekonomikas ministrijas Nozaru politikas departamenta vecākā eksperte.

Par “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2018” laureātiem
Mazmežotnes muižas Lielā kalpu māja
apmeklētājiem tika atvērta 2017. gadā un darbojas kā viesnīca. Muižas muzejā interaktīvā veidā var izzināt ēkas vēsturi un iepazīties ar apkaimes cukurbiešu audzēšanas tradīcijām.

“Rīgas Motormuzejā” atrodas lielākā un daudzveidīgākā antīko transportlīdzekļu kolekcija Baltijā, kā arī vairāk nekā 100 unikālu automobiļu, motociklu un velosipēdu.  Kopš tā atvēršanas 2016. gadā, muzejs izpelnījies lielu sabiedrības interesi, kā arī saņēmis vairākas starptautiskas balvas gan par rekonstrukcijas veikumu, gan muzejisko vērtību.

Ekspozīcija "Dzelzceļš un tvaiks" Gulbenes novada stacijas vēsturiskajā ēkā ir jaunākais produkts šajā konkursā un tika atklāts vien šī gada rudenī par godu bānīša 115. dzimšanas dienai. Izglītojošā un interaktīvā veidā šeit ar dzelzceļa vēsturi iepazīties var dažādu vecumu cilvēki. 

Seko līdzi jaunumiem:
www.facebook.com/LIAA.turisms/
www.liaa.gov.lv

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039472
E-pasts: prese@liaa.gov.lv