Notika pirmais Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru tirgus

2019. gada 17. jūnijs

Šī gada 15. jūnijā Rīgā, Kalnciema kvartālā pirmo reizi notika Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru tirgus. Visas dienas garumā ap 2000 Kalnciema kvartāla apmeklētāju varēja iepazīt jaunos uzņēmējus, kuri rada un attīsta jaunus produktus 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā.

Biznesa inkubatoru tirgū virmoja iedvesmojošas biznesa idejas. Visas dienas garumā varēja iepazīties ar Magnetic Latvia biznesa inkubatoru uzņēmēju produktiem, kā arī dzirdēt piecus Magnetic Latvia biznesa inkubatoru uzņēmēju (Kristīne Ķepale, zīmola VUUVEN radītāja un tekstilmāksliniece, Elgars Roga, uzņēmējs, Windcut Barber Shop Liepāja un Windcut BarberBus vadītājs, Kristīne Šimpermane, Kaisme dizains radītāja un vadītāja, Arturs Gailītis, Radošās komandas VIEDI vadītājs, Rimants Pavziniuks, vizionārs, alus ražotne Hopalaa pieredzes stāstus ''Lūst vai plīst” prezentācijās. Katrs stāstītājs atklāja savu pieredzi, iedvesmojot un iedrošinot nebaidīties attīstīt biznesa idejas, lai tur lūst vai plīst. Kā pašam izaudzēt un attīstīt savu ideju LIAA biznesa inkubatorā, pastāstīja Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis.

“Ir prieks redzēt, ka 15 LIAA Magnetic Latvia Biznesa inkubatoros esošie uzņēmēji var prezentēt sevi blakus citiem jau tirgū esošiem produktiem daudzu apmeklētāju iecienītajā Kalnciema kvartālā. 15 LIAA Biznesa inkubatori apvieno vairāk nekā 400 jaunos uzņēmumus. Ar lielu interesi vērojam un aktīvi piedalāmies šo un citu produktu attīstībā un ceļā uz tirgiem ārpus Latvijas robežām”, sacīja Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.

“Ar prieku piedalījāmies pirmajā Magnetic Latvia biznesa inkubatoru tirdziņā ar dizaina apģērbu pieskārieniem Be-with! Izbaudījām patīkamo tirgus atmosfēru, uzņēmēju stāstus un pasākuma vadītāju Kozmenu. Biznesa inkubatoru tirgus lieliskā organizācija un visu iesaistīto atsaucība deva mums iespēju ērti realizēt savas ieceres tirdziņā un darbnīcā “Cukurs ir visur! KO DARĪT?”. Bija prieks tirgoties kopā ar patīkamiem “kaimiņiem” un īpašs prieks par uzņēmējiem no Liepājas, Madonas, Valmieras un citām Latvijas malām! Tā varētu biežāk!”, sacīja apģērbu zīmola  Be-with radītāja Anna Andersone.

Ideju autorus LIAA Valmieras Biznesa inkubators izaicināja uz spēli “Piķis nav Problēma”. Spēles dalībnieku uzdevums bija atrisināt iedomātas valsts Piķlandijas izaicinājumu – radīt risinājumu, kā valsts iedzīvotājiem, kuri ir kaislīgi kafijas, tējas u.c. dzērienu lietotāji, palīdzēt uzņemt šķidrumu apstākļos, kad valdība ir aizliegusi jebkādu trauku izmantošanu tā uzņemšanai. Piķlandijas investori augstāko atzinību izteica un pirmo vietu piešķīra komandai “Neparasts nosaukums” ar inovatīvu ideju – ierīci Drinkify, kas, līdzīgi kā Wi-Fi uztvērējs, uzņem atmosfērā esošās šķidruma molekulas.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators".

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem vietnē Inkubatori.magneticlatvia.lv.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039405
E-pasts: prese@liaa.gov.lv