Notiks LIAA seminārs par CE marķējumu, kas ir viens no pamatnosacījumiem preču tirdzniecībai ES valstīs

2017. gada 23. oktobrī

Š.g. 26.oktobrī notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizēts seminārs “CE marķējums – pamatnosacījums preču tirdzniecībai ES tirgū”.

Semināra mērķis ir informēt Latvijas uzņēmumus par CE marķējuma nepieciešamību preču tirdzniecībai ES tirgū. CE marķējums ir ražotāja apliecinājums tam, ka prece ir novērtēta un atbilst visām ES drošuma, veselības un vides aizsardzības prasībām.

Šis marķējums attiecas gan uz ES ražotām precēm, gan trešajās valstīs ražotajām precēm, ko plānots tirgot ES tirgū. Līdz ar to seminārs ir aktuāls gan ražotājiem, gan tirgotājiem, uz kuru precēm un pakalpojumiem attiecas t.s. CE marķējuma direktīvas.

Seminārs ir plānots gan kā teorētisks, gan konsultatīvs pasākums. Pirmajā daļā dalībnieki saņems informāciju par CE marķējumu kopumā, tā prasībām un iegūšanu. Semināra 2.daļā dalībniekiem būs iespējams saņemt jau detalizētāku prezentāciju un konsultācijas par konkrētām preču grupām - rotaļlietām, elektroprecēm, būvizstrādājumiem, mašīnām un iekārtām. Būs iespējams gan detalizētāk uzzināt par prasībām šiem produktiem, gan saņemt atbildes uz konkrētiem jautājumiem.

Seminārā uzstāsies un konsultācijas nodrošinās speciālisti no Patērētāju tiesību aizsardzības centra, kas ir arī Tirgus uzraudzības iestāde tieši saistībā ar CE marķējuma direktīvām.

Seminārs “CE marķējums – pamatnosacījums preču tirdzniecībai ES tirgū” notiks 2017.gada 26.oktobrī plkst. 10:00 LIAA telpās, Pērses ielā 2, Rīgā. Dalība seminārā ir bezmaksas.

LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (EEN) ir Eiropas Komisijas projekts, kurā darbojas 600 partnerorganizācijas no vairāk nekā 60 valstīm. EEN piedāvā atbalstu un uzņēmējdarbības konsultācijas visā Eiropā un rosina uzņēmumus iespējami plašāk izmantot Eiropas Savienības piedāvātas iespējas. Uzņēmumi var saņemt pakalpojumus neatkarīgi no nozares, kurā darbojas, un attīstības stadijas, kurā tie atrodas.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039472
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv