Peikko paplašina sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti Latvijā

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2019. gada 10. oktobrī

Peikko Group Corporation šodien parakstīja savstarpējās saprašanās memorandu ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). Memorandu atbalstīja un parakstīja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un šī dokumenta mērķis ir turpmākajos gados ievērojami paplašināt sadarbību starp Peikko un Būvniecības inženierzinātņu fakultāti.

RTU nodrošina kvalitatīvu izglītību, veic progresīvus pētījumus, nodrošina inovāciju un tehnoloģiju pārnesi un ievieš zinātniskos atklājumus praksē. Peikko un RTU sadarbības ietvaros studentiem būs iespējams piedāvāt nozarei aktuālas  maģistratūras un doktorantūras darbu tēmas, kā arī tiks veicinātas prakses iespējas Peikko uzņēmumā. Sadarbības līgumā paredzētas arī citas aktivitātes, piemēram, lekcijas un celtniecības objektu apmeklējumi. Tāpat puses vēlāk paredzējušas padziļināt sadarbību īstenojot kopīgus pētniecības projektus.

"Mēs esam gandarīti par plašāku sadarbību ar RTU – universitāti, kuru jau esam ļoti labi iepazinuši! Peikko nepieciešami ilgtermiņa sadarbības partneri, lai nodrošinātu veiksmīgas darbības pēctecību. Tāpat vēlamies piesaistīt Latvijas inženierus Peikko komandai." teic Topi Pānanens (Topi Paananen), Peikko Group Corporation ģenerāldirektors.

"Mēs novērtējam iespēju sākt sadarbību ar Peikko, jo tas nostiprinās RTU starptautiskās sadarbības tīklu un palielinās mūsu pētījumu kvalitāti. Mūsu studentiem būs jauni pētījumu temati, kas svarīgi attiecīgajā nozarē un pavērs durvis uz daudzsološām karjeras iespējām starptautiskā uzņēmumā. Jaunais līgums atbalstīs arī RTU aizsākto industriālā doktora grāda programmu," apgalvo Tālis Juhna, RTU zinātņu prorektors.

Papildu informācija:
Topi Pānanens, ģenerāldirektors, Peikko Group Corporation, mobilais tālrunis: +358 50 384 3001, e-pasts: topi.paananen@peikko.com
Tālis Juhna, zinātņu prorektors, RTU, tālrunis: +371 67089415, e-pasts: talis.juhna@rtu.lv
Andris Ozols, direktors, LIAA, tālrunis: +371 67039400, e-pasts: andris.ozols@liaa.gov.lv

Peikko Group īsumā: Peikko Group Corporation ir pasaulē vadošais plānu pārsegumu konstrukciju un savienojumu tehnoloģiju piegādātājs saliekamā un monolītā stiegrbetona konstrukciju risinājumiem nozarē. Peikko inovatīvie risinājumi piedāvā ātrākas, drošākas un efektīvākas projektēšanas un celtniecības iespējas. Peikko produkti tiek tirgoti vairāk nekā 30 valstīs (Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīs, Eiropā, Āfrikā, Vidējos Austrumos un Ziemeļamerikā), savukārt uzņēmuma ražotnes atrodas vienpadsmit valstīs. 2018. gadā Peikko apgrozījums bija 225 miljoni eiro. Peikko ir ģimenes uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 1800 darbinieku. Peikko dibināts 1965. gadā, un uzņēmuma galvenais birojs atrodas Lahti, Somijā. Papildu informācija: www.peikko.com.       

Peikko Latvijā: Peikko darbojas Latvijā kopš 2008. gada, un uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 20 darbinieki. Peikko Latvijā ne vien apkalpo vietējos klientus, bet arī nodrošina vēja turbīnu pamatu projektēšanas pakalpojumus starptautiskā tirgū. Vairāk informācijas:

www.peikko.lv, www.peikko.com/products/wind-turbine-foundation-system/overview/

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) īsumā:

RTU pazīstama ar augstas kvalitātes starptautiski konkurētspējīgām izglītības programmām, kas balstītas uz vairāk nekā pusotru gadsimtu senām akadēmiskajām tradīcijām, kas vienlaikus ļauj risināt mūsdienu tehnoloģiju izaicinājumus. RTU veic starpdisciplinārus pētījumus, lai veiksmīgi ieviestu praksē inovācijas un atbalstītu tautsaimniecību un sabiedrību.

www.rtu.lv

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) īsumā:

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) darbojas Latvijas ekonomikas ministra padotībā, un tās mērķis ir palielināt Latvijas uzņēmumu eksporta rādītājus un konkurētspēju, atbalstot ārvalstu investīcijas un ieviešot tūrisma attīstības un inovāciju politikas. LIAA atbalstītie tehnoloģiju pārneses un praktisko inovāciju projekti veicina uzņēmējdarbības attīstību un investīciju apjomu Latvijā. www.liaa.gov.lv/en