Polijas žurnālisti stāstīs par mūsu tūrisma piedāvājumu

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) rīkotā Polijas mediju vizīte norisinājās no 19. līdz 24. aprīlim.

Pirmajā vizītes dienā iepazinušies ar mūsu galvaspilsētu Rīgu un Latvijas Valsts simtgades iecerēm, ciemiņi nākamās dienas veltīja Latgales, Vidzemes un Kurzemes apceļošanai.

Programma bija daudzpusīga un bagāta, un poļu žurnālistu pozitīvais pārsteigums par redzēto – liels. Atvadoties, piemēram, no Daugavpils, kur poļu žurnālistiem bija iespēja piedalīties grandiozajā Marka Rotko mākslas centra 5 gadu jubilejas sarīkojumā, viens otrs no viņiem atklāti sacīja – noteikti atbraukšu vēl kādreiz!

Rafals Romanovskis no “Gazeta Wyborcza” savu apņemšanos motivēja šādi: “Piederu pie tiem cilvēkiem, kam nepatīk drūzma. Gribu izjust dabu, pastaigāties pa mežu vai apmesties pie ūdeņiem, kur nav trokšņa un tūristu masas. Polijā šādu vietu, kur skaistā daba ir atstāta mierā, diemžēl kļūst arvien mazāk. Manā zemē ir daudz cilvēku, kas domā un jūt tāpat kā es. Jums vajag uzrunāt tieši šos cilvēkus!”

Lielākā daļa - 3 no 5 ciemiņiem - Latvijā iepriekš nebija bijuši, pat ne caurbraucot. Viņu domas par iespēju piesaistīt Polijas tūristus ar Latvijas piedāvājumu dalījās.

Jaroslavs Popeks no Gdaņskas avīzes “Dziennik Baltyck” sprieda, ka Polija un Latvija daudzējādā ziņā ir tik līdzīgas valstis, ka poļu tūristiem nav īsti pamata mūsu zemi apmeklēt.

Poļu tūristu populārākie ceļojumu galamērķi esot siltās zemes, kur vienmēr spīd saule. Visaktīvākie ceļotāji esot jaunieši, kas pēdējā laikā ir sevišķi iecienījuši Āzijas valstis ar to garšīgo virtuvi. Vecākās paaudzes poļi lielākoties apbraukājot tuvās kaimiņvalstis, tādas, kā piemēram, Čehija.

Lai Latvija vairāk nonāktu poļu tūristu redzeslokā, esot 2 galvenie jautājumi. Ir, protams, labi, ka lidsabiedrība “airBaltic” tagad piedāvā savienojumu ar Gdaņsku, taču Polijas iedzīvotāju lielākā daļa koncentrējas valsts dienvidos, ap Krakovu. Lai no turienes nonāktu līdz Rīgai vai, teiksim, Daugavpilij, būtu nepieciešams ceļā pavadīt tikpat stundu cik lai aizbrauktu ar auto līdz Venēcijai, kuru ne ar ko pasaulē nevar salīdzināt.

Otrs jautājums, pēc žurnālistu domām, ir tas, ka Latvijas tūrismam vajadzētu vairāk stāstīt par to piedāvājumu, kas būtu interesants tieši poļiem. T. i., ļoti skaidri darīt viņiem zināmu, ka šeit ir iespējama lieliska atpūta pludmalē pie jūras un, kā jau iepriekš tika minēts, mums ir zaļa daba un burzmas neapdraudēts miers.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Polijas tūristu skaits Latvijā pamazām pieaug. 2017. gadā mūsu valsts tūrisma mītnēs tika apkalpots aptuveni 51 tūkstotis poļu viesu, bet nakšņojumu skaits bija gandrīz 80 tūkstoši.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445