Poļu blogeri: esam Latvijā pirmo, bet ne pēdējo reizi!

Iepazīšanās vizīte, par kuru gādāja LIAA Tūrisma departaments, notika no 29. jūnija līdz 4. jūlijam. Bloga “Zlota Proporcja” veidotāji Natalija Aleksandra Maleca un Mareks Lukašs Burda Latvijā bija pirmo reizi un pēc vizītes atzina: gūts daudz spilgtu iespaidu un tie – galvenokārt pozitīvi.

Daudz komplimentu tika veltīts Rīgai – skaista pilsēta. Ciemiņi devās pastaigā pa vecpilsētu, apmeklēja Centrāltirgu, Kalnciema kvartālu u. c.

Varbūt vēl vairāk poļus iepriecināja mūsu zaļā daba – Gaujas Nacionālais parks ar gleznainajām ainavām un vēstures īpašo klātbūtni. Lukašs Burda, būdams fotogrāfs, neslēpa apbrīnu, ka Latvijas daba pretēji Polijas ainavām ir pasargāta no reklāmas stabiem.

Ciemiņi pārstāvēja Polijas blogeru asociāciju “Polish Travel Blogs”. Savu blogu “Zlota Proporcja” viņi izveidoja 2013. gadā. Sākumā tas bijis domāts vairāk sev pašiem un draugiem, bet laika gaitā iecere pāraugusi par regulāru nodarbošanos.

Natalija ir studējusi politikas zinātnes, starpvalstu attiecības, no turienes viņai ir rakstīšanas iemaņas. Lukašs strādā IT jomā, bet, no mazotnes būdams savas mātes, profesionālas fotogrāfes tuvumā, apguvis arī šo jomu.

“Zlota Proporcja” ir divas tematiskās līnijas – ceļojumi un ēdieni. Latvijā blogeri iepazinās gan ar mūsu tūrisma vērtībām, gan mūsu virtuvi un par abām savu interešu jomām izteica atzinību.

Ēdiens bijis teicams it visās vietās, izņemot vienu vienīgu. Alus ļoti garšojis Valmiermuižas restorānā, bet īsta kulinārijas paraugstunda un izcila maltīte piedzīvota vīna bārā “Garage” Rīgā.

Viens no pārsteigumiem, kas saistās ar ēdienu, poļiem bija mūsu maize. Arī viņu dzimtenē daudz ēd maizi, taču to nekad neizmanto saldēdienos. Rupjmaizes kārtojums, maizes zupa, pat kūka – Latvijā no tās gatavojot brīnumainus našķus, un viesi pat vēl lidostā pirms projām došanās steidza nobildēt rupjmaizes kūkas gabaliņu.   

Uz jautājumu, vai poļu tūristiem Latvija varētu būt saistošs galamērķis, blogeri nešaubīgi atbildēja pozitīvi.

Lidojums ir īss, biļetes cena – nav augsta, no Rīgas viegli un ātri var sasniegt gan skaisto Jūrmalu, gan zaļo Gaujas senleju. Polijā attālums līdz jūrai daudziem valsts iedzīvotājiem ir ļoti liels, un atpūta kūrortā maksā nesamērīgi dārgi. Viņi paši – Natalija un Lukašs - uz Latviju noteikti atbraukšot vēl kādu reizi.

Informāciju sagatavojusi

Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)