Populārā “Karaliste” atkal mudinās apceļot Latviju

LIAA Tūrisma departaments turpina veiksmīgu sadarbību ar radošo apvienību “VFS Films” un aicina skatīties 2. sezonas raidījumus.

Jau ceturtdien, 16. martā, populārais raidījums “Karaliste” dosies pie skatītājiem, paliekot uzticīgs savam sākotnējam mērķim. Proti, ar aizraujošiem stāstiem par interesantiem cilvēkiem pat visnomaļākajās vietās veicināt mūsu dzimtās zemes apceļošanu.  

Šajā pavasarī plānoti, kā sadarbības laikā ar “VFS Films” katrā sezonā  ierasts, kopumā 8 raidījumi.

LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte Egita Kļaviņa stāsta: “Pagājušajā gadā katra raidījuma “Karaliste” sasniegtās auditorijas apjoms vidēji bija 110 tūkstoš līdz 120 tūkstoš skatītāju.  Šāds piedāvājums nacionālajā televīzijā pagaidām ir vienīgais, kas atbilst tūrisma veicināšanas vadlīnijām vietējā tirgū un spēj nodrošināt atbilstošu auditoriju. Esam priecīgi, ka šajā pavasarī sadarbību ar “VFS Films” varam atkal turpināt.”

Pēc ekspertes vārdiem, raidījums “Karaliste” paver labu iespēju ikvienu no mums pašmājās, bet jo īpaši – ģimenes ar bērniem un vidējo paaudzi informēt par vietējā tūrisma piedāvājumu, stāstot par dažādām iecerēm un to īstenošanu. Tuvojas Latvijas Valsts 100. dzimšanas diena, un, kad vēl mēs tikpat dedzīgi centīsimies apceļot savu zemi, ja nedarīsim to tagad?

Jau pavasara sezonas pirmajā raidījumā tiks priekšā celti iedvesmojoši stāsti par īpašām vietām un cilvēkiem, kuri aizrautīgi dara savu darbu, izgudro un pēta, rada un māca, spējot atrast zelta dzīslu arī pelēkā laukakmenī.

Raidījuma vadītāji Gustavs Terzens, Māris Olte un Pauls Timrots kā trīs tēva dēli durs nazi ozolā un šķirsies krustcelēs, lai dotos katrs uz savu debess pusi un atgrieztos atpakaļ, guvuši karalisku mācību. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, katrā no astoņām “Karalistes” epizodēm raidījuma vadītāji vētīs vīrišķīgas tēmas pārmaiņus pārī pa divi, bet laiku pa laikam viņiem palīgā nāks arī sievišķais spēks – Marta Selecka, Māra Sleja vai Dace Salnāja.

Tāpat kā iepriekš, “Karalisti”, ko LTV 1 demonstrē skatītāju visiecienītākajā laikā tūlīt pēc ziņu raidījuma “Panorāma”, varēs noskatīties arī “Lattelekom” un ltv.lsm.lv.

Visi raidījumi būs apskatāmi arī “VFS Films” arhīvā.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede,  vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv