Populārs Krievijas TV raidījums stāstīs par Latvijas gastronomiju

NTV raidījums “Pojedem, pojedim!” (“Lai braucam un ēdam!”) sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu Latvijā strādāja 5 dienas, no 15. līdz 19. maijam.  

2012. gadā izveidotais raidījums Krievijā ir ļoti populārs. Ik nedēļu to noskatās vairāk nekā 2 miljoni cilvēku, un tam ir plaša publicitāte sociālajos tīklos.

Raidījuma vadītājs ir Krievijā jau daudzus gadus dzīvojošais britu uzņēmējs un kulinārijas ekspertes vienā personā – Džons Vorens (John Warren).  Tomēr NTV raidījumā galvenais esot nevis viņš, bet tie daudzie dažādās valstīs satiktie cilvēki “no tautas”, kas atklāj savu personību kameras priekšā un dalās ar iecienītām receptēm.

Katrai tautai ir savas receptes un ēšanas paradumi. 5 gadu laikā raidījums ar kolorīto vadītāju iepazinis daudzas zemes, ciemojies ne tikai, piemēram, tuvajā Francijā, Ungārijā vai Grieķijā, bet arī Kubā, Kenijā un Singapūrā.

Skaistajā pagājušajā maija nedēļā bija pienākusi kārta Latvijai, un Krievijas TV 5 cilvēku komanda tvēra iespaidus un filmēja dažādās vietās – Rīgā, Jūrmalā u. c.

LIAA Tūrisma departamenta vecākais eksperts Jānis Bautra stāsta: “Raidījuma veidotājus, kas ceļo pa pasauli piecus gadus un jau visu ko ir redzējuši, pārsteigt ir grūti. Taču Latvijā viņiem ļoti patika, un Ikšķilē pie bērza sulas vīna darinātāja Linarda Liberta – vairāk par visu.”

Arī Krievijā tecina bērzu sulu, tāpat kā pie mums, bet to, ka no šīs sulas var darināt vīnu, turklāt garšīgu, tas TV komandai bijis milzīgs, patīkams pārsteigums.

Negaidīti jauks izrādījies arī iepriekš neplānotais Ragaciema zivju tirdziņa apmeklējums, kuru intervijas laikā bija ieteikusi Krievijā populārā dziedātāja Laima Vaikule.  Zivju pārdevēja filmētājus pat uzaicinājusi uz savām mājām un parādījusi, kā kūpina zivis.

Filmēšanas grupa tagad liek kopā uzfilmēto materiālu, lai jau šo svētdien, 28. maijā, to varētu parādīt skatītājiem.

Informāciju sagatavojusi Informāciju sagatavojusi Inta Briede,  vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445