Restorānu ceļvedī "White Guide Baltic 2018" mūsu "Vincents" – otrs labākais

Svinīgi atvērts Ziemeļvalstīs iecienītais un Baltijā arvien vairāk pamanītais restorānu ceļvedis “White Guide”, kurā nākamgad Latvija ir pārstāvēta ar 30 restorāniem.

Svinīgajā ceremonijā arī tika nosaukti Baltijā par labākajiem atzītie 30 restorāni. No Latvijas puses vislielākie panākumi ir restorānam “Vincents”, kas pērn bija pats labākais, bet šoreiz eksperti tam piešķīruši otra labākā titulu. Pirmais – Tallinas restorāns “Noa Chef’s Hall”.

Baltijas 30 labāko restorānu sarakstā no Latvijas minēts arī  Annas muižas restorāns “Kannas” (17. vieta), “Restorāns 3” (19. vieta), “COD” (24. vieta) un “Bibliotēka Nr.1” (26. vieta).

Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Rīgas tūrisma attīstības biroja atbalstu ceļveža izraudzīti eksperti ir paveikuši lielu darbu, iepazīstot un novērtējot Latvijas restorānus. Turklāt  šai reizē pieredzējušie eksperti ir apmeklējuši vairāk restorānu ārpus Rīgas, nekā tas bija pērn.

Svinīgā sarīkojuma laikā 29. novembrī Tallinā ceļveža izdevēju pārstāvis Harri Hansons sacīja, ka Baltijas restorāni sasnieguši tik augstu līmeni, lai arī citu valstu ēdiena cienītāji dotos uz Igauniju, Latviju un Lietuvu baudīt maltīti. Baltija gan nenozīmē tikai ēdienu, viesi tur gūšot vēl bagātāku pieredzi.  

“White Guide Baltic 2018” iekļauti kopumā 160 restorāni. Divu gadu laikā, pēc Harri Hansona domām,  “White Guide” varētu būt 300 – 350 baltiešu restorānu.

“White Guide Baltic 2018” Latvijas restorānu sarakstā iekļauti šādi restorāni (alfabētiskā secībā): “Bibliotēka nr. 1”, “COD”, Dikļu muižas restorāns, “Entresol”, “Ferma”, “Goldingen Room” (Kuldīgā), “Jonathan” (Amatas novadā), “Kannas” (Amatas novadā),  “Kolonāde”, “Le Dome”, “Laivas” (Jūrmalā), Liepupes muižas restorāns, 36. Līnija (Jūrmalā), “Locale”, Mālpils muižas restorāns, “Mo” (Liepājā) “Muusu”, “Per Se”, “Pļavas” (Ainažos), “Restorāns 3”, “Riits”, “Riviera”, Skrundas muižas restorāns, “St. Petrus”, “3 pavāru restorāns”, Valmiermuižas alusdarītavas restorāns, “Valtera restorāns”, “Vīna studija”, “Vincents” un “Zoltners” (Tērvetes pagastā).

Atšķirībā no iepriekšējā gada izdevuma, kad “White Guide Nordic” ar iekļautajām Baltijas valstīm bija pieejams drukātā veidā, 2018. gada ceļvedis būs vienīgi elektroniski – mājaslapā un mobilā tālruņa aplikācijā.

Šāds lēmums pieņemts, redzot, ka drukāto izdevumu pērk maz. Pat, ja izdotos šogad piesaistīt kādu trešo pusi, kas segtu drukāšanas izdevumus, līdzīgi kā tas notiek Zviedrijā, tomēr tīmekļa loma arvien vairāk pieaug.

 “White Guide Baltic 2018” simboliskā atvēršana notika simtgadīgā industriālā mantojuma ēkā, kur tagad jau dažus gadus ir atvērts radošais nams “Kultuuri Katel”.

Restorānu ceļveža sarīkojums bija salāgots ar 1. Igaunijas dzērienu festivālu, kurā piedalījās 50 lieli un mazi mūsu ziemeļu kaimiņu valsts ražotāji. Tika priekšā celti un nogaršoti gan stiprie dzērieni, alus un vīns, gan sulas, sīrupi, ūdens un smūtiji.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445