Rīgā viesojās līdz šim lielākā darījumu tūrisma profesionāļu grupa no Vācijas

2019. gada 9. aprīlī

No 5. līdz 8.aprīlim Rīgā darījumu tūrisma pasākumā "MICE PEAK" viesojās vairāk nekā 60 darījumu un pasākumu tūrisma nozares profesionāļi no Vācijas, Šveices vai Austrijas.  Tā ietvaros tika organizēti pasākumi un iepazīšanās vizītes vairākas Latvijas pilsētās – Rīgā, Siguldā, Līgatnē, Jūrmalā – ar mērķi demonstrēt Latviju kā perspektīvu darījumu tūrisma galamērķi.

„Latvijā ir viss nepieciešamais, lai atvestu no Vācijas, Šveices vai Austrijas pasākumus, turklāt noorganizētu tos augstā līmenī. Mēs saskatām potenciālu piesaistīt Latvijai lielāku darījumu tūristu skaitu – konferenču, kongresu vai cita veida pasākumu formātā –, tāpēc “MICE PEAK” bija solis uz priekšu nozares attīstības veicināšanai Latvijā,” stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Vizītes mērķis bija darījumu tūrisma nozares pārstāvjiem sniegt plašu ieskatu, Latvijas galvaspilsētas piedāvājumu klāstā, sākot ar viesnīcu un telpu piedāvājumu, turpinot ar Latvijas gastronomijas, Rīgas un tuvējās apkārtnes kultūrmantojuma un pasākumu rīkošanas iespējām, un veidot kontaktus ar Latvijas tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Latviju apmeklēja gan darījumu tūrisma korporatīvo aģentūru darbinieki, kuri meklē iespējamo konferenču un pasākumu vietas un programmas, gan Latvijas un Eiropas MICE tūrisma pakalpojumu sniedzēji un vācu tūrisma mediji.

Pasākuma dalībnieki novērtēja Latvijas darījumu tūrisma pakalpojumu sniedzēju profesionalitāti “MICE PEAK” pasākuma programmas ietvaros, kas veicinās jaunu darījumu tūrisma pasākumu ierašanos Latvijā un Rīgā tuvākajā nākotnē. PeCKommunikation direktors Peter Cramer atzīst: “Šis bija līdz šim piesātinātākais un labāk organizētais “MICE PEAK” pasākums  tā pastāvēšanas vēsturē, pateicoties vietējo darījumu tūrisma pakalpojumu sniedzēju, LIAA un Rīgas Tūrisma attīstības biroja atbalstam.”

Vācijas tūristu plūsma pēc Latvijas statistikas pārvaldes datiem no gada uz gadu Latvijā pieaug. Centrālās statistikas pārvaldes dati: 2018. gadā apkalpoti 1,93 milj. ārvalstu viesu, kas ir par 8,2 % vairāk nekā

pagājušajā gadā, savukārt ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 9,9 %, sasniedzot 3,74 milj. nakšu. Visvairāk viesu uzņemts no Krievijas (259,0 tūkst.), Vācijas (225,9 tūkst.), Lietuvas (190,9 tūkst.), Igaunijas (169,7 tūkst.), Somijas (114,6 tūkst.) un Apvienotās Karalistes (108,3 tūkst.).

Pasākumu rīkoja Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un PeCKommuniation.

"Mice Peak" darījumu tūrisma kontaktbirža tiek rīkota rotācijas kārtībā Eiropas valstīs. Rīga ieguva tiesības rīkot šo pasākumu, uzvarot ar pieteikumu tādus populārus darījumu tūrisma galamērķus kā Kopenhāgena un Luksemburga.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039405
E-pasts: prese@liaa.gov.lv