Sāk pieteikumu reģistrāciju uz tūrisma konferenci Valmierā

2016.09.12

Starptautiskā zinātniskā konference “Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi” notiks 21. oktobrī viesmīlīgajā Vidzemes augstskolā Valmierā.

Konferences uzmanības centrā būs nozīmīgi Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares nākotnes konkurētspējas veicināšanas jautājumi.

Pasākuma norise plānota lekciju un paneļdiskusiju veidā, iezīmējot trīs galvenās tēmas:

  • Vietu zīmolvedība un pasākumu vadība;
  • Gastronomijas tūrisms un mūsdienu garša Baltijas jūras reģionā;
  • Tendences, inovācijas un tehnoloģiskie risinājumi tūrismā.

 

Sarīkojuma organizatori - Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentu- sola tikšanos ar pieredzējušiem nozares teorētiķiem un praktiķiem, torstarp ar trim īpašajiem viesiem:

 

Tēmu Moilanenu (Teemu Moilanen) no Somijas - par publiskajiem pasākumiem galamērķu zīmolvedības stiprināšanā;

Janu Kragu Jakobsenu (Jan Krag Jacobsen) no Dānijas - par mūsdienu Skandināvu virtuves manifestu, ieviešanas pieredzi un zināšanu pārnesi Baltijas jūras reģionā;

Mario Sepu (Mario Sepp) no Austrijas - par pakalpojuma dizainu tūrisma produktu veidošanā.

 

Konferences dalībniekiem būs iespēja piedalīties divos paralēlo sesiju blokos un diskusijās, kur katrā no tām tiks piedāvāti trīs tematiskie virzieni un konferences dalībniekiem būs jāizvēlas viens sev saistošākais. Trīs galvenās lekcijas un daļa paralēlo sesiju notiks angļu valodā. Pēc nepieciešamības tiks nodrošināts arī sinhronais tulkojums latviešu valodā.

 

Pirmajā paralēlo sesiju blokā tiks aplūkotas tēmas “Inovācijas un IKT risinājumi tūrismā”, “Tendences un nākotnes ceļotāji”, kā arī “Stratēģijas tūrisma galamērķu pārvaldībai Baltijā”. Šajā sesijā dzirdēsim Ernestu Gabrānu no uzņēmuma “Wunderkraut Latvija”, Kasparu Osi no Vidzemes augstskolas, kā arī pētniekus no Igaunijas - Reini Ahasu (Rein Ahas) un Janiku Raunu (Janika Raun), kas pārstāv Tartu Universitāti un organizāciju “Mobility Lab”.

 

Par “Tendencēm un nākotnes ceļotājiem” otrajā paralēlajā sesijā runās informācijas tehnoloģiju TV raidījuma “Nākotnes parks” vadītājs Reinis Zitmanis, uzņēmuma SIA “Aspired” valdes locekle Ilze Eglāja, kā arī mediju aģentūras “Dentsu Aegis Network Latvia - Vizeum Latvija” vadītāja - stratēģiju direktore Linda Saulīte.

 

Trešās paralēlās sesijas laikā par stratēģijām tūrisma galamērķu pārvaldībā būs iespēja dzirdēt Igaunijas Tūrisma padomes attīstības speciālisti Moniku Karu (Monika Karu), Lietuvas Ekonomikas ministrijas Tūrisma departamenta galveno speciālisti Lidiju Bajarunieni (Lidija Bajaruniene), kā arī tūrisma nozares ekspertu un Vidzemes augstskolas lektoru Andri Kleperu. Diskusijā piedalīsies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

 

Otrā sesiju blokā - “Zīmolvedība un tūrisma galamērķi”, “Baltijas mūsdienu garša. Restorānu tendences” un “Pakalpojumu dizains industriālā mantojuma kontekstā”. Diskusijās un lekcijās par zīmolvedību ar savu pieredzi dalīsies TV raidījumu vadītāja Gundega Skudriņa, Latvijas Pasākumu producentu asociācijas un SIA “Ideju institūts” vadītājs Guntis Ērglis un VAS “Latvijas Valsts meži” mežsaimniecības direktors Mārtiņš Gaigals.

 

Baltijas mūsdienu garšu apspriedīs trīs vadošie šefpavāri no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - Ēriks Dreibants, Deivids Prasipaliauskas (Deivydas Prasipaliauskas) un Renē Usmes (Rene Uusmees). Savukārt par pakalpojuma dizainu industriālā mantojuma kontekstā runās asociācijas “European Greenways” direktore Mersedesa Munjoza Zamora (Mercedes Muñoz Zamora), Latvijas Industriālā mantojuma fonda valdes loceklis un VAS “Latvijas dzelzceļš” industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs, kā arī Hiderabadas Tūrisma un Viesmīlības vadības institūta (Indija) doktors G.Mahenders Redijs (G.Mahender Reddy).

 

Konfrences norises vieta - Vidzemes augstskola, Cēsu iela 4, Valmiera.

Piedalīšanās maksa konferencē - 25 EUR, sākot ar 7. oktobri - 35 EUR.

 

Reģistrēšanās konferencei, plašāka informācija par konferences programmu un norēķiniem https://www.registration.lv/pieredze_inovacijas_turisms_Valmiera/lv

 

Papildinformācija: conference@va.lv.