Starptautiska blogeru grupa Latvijā lutina garšas kārpiņas

Jau otro gadu pēc Ziemeļvalstīs nozīmīgākās starptautiskās tūrisma izstādes “Matka” Helsinkos Latvijā ieradās grupa blogeru, lai tīmekļa resursiem gatavoja publikācijas par mūsu valsts tūrisma piedāvājumu.

Vizīte notika starp 20. un 23. janvāri. Grupā bija 8 blogeri no dažādām valstīm – Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Krievijas, Somijas, Zviedrijas un Vācijas. Atšķirībā no iepriekšējā gada šoreiz vizītei bija atlasīti blogeri, kam gan pašiem, gan arī viņu sekotājiem ir dzīves pieredze un kopīga interese par gastronomiju.

LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte Lelde Beņķe stāsta: “Konference “Nordic Bloggers’ Experience” pulcē blogerus no visas pasaules. Tās laikā notiek dažādas meistarklases, kur blogeri dalās pieredzē un apgūst jaunas prasmes. Konferences  nobeigumā ir iepazīšanās brauciens (post tour), un šogad atkal, turklāt ar vislielāko ieinteresētību no dalībnieku puses, tas notika Rīgā.”

Lai iepazītos ar mūsu gastronomisko piedāvājumu, īsās vizītes laikā blogeri ieturēja maltīti  tādos iecienītos Rīgas restorānos kā “Restorāns 3”, “Kolonāde” un “Annas dārzs”.

Katra apmeklējuma vieta un pasniegtie ēdieni tika ne tikai aizrautīgi nofotografēti, bet arī augstu novērtēti. Īpaši tika izcelta vēlo brokastu (branča) latviskā “inovācija”. Proti, vēlajās brokastīs mūsmājās katrs var ēst, cik vēlas, turpretim viesu izcelsmes valstīs tā nav.

Blogeri iepazinās ar Rīgas Centrāltirgu un dārzeņu paviljonā nogaršoja “Labieša” tirdzniecības vietā piedāvāto alu.  

Bija ciemiņi, kas pēc savas iniciatīvas brīvajā laikā apmeklēja vairākas Rīgas kafejnīcas un atzina, ka kafija pie mums garšo teicami.

Vidzemē blogeri apmeklēja Mekes krogu un spilgtus iespaidus guva Liepupes muižā, kur viņi ne tikai mielojās un baudīja naktsmieru, bet arī paši tika likti pie darba. Muižas virtuvē bija jāmīca mīkla un jācep pīrāgi. Aizraujoša pieredze!

Ciemiņu publikācijas plānotas: www.2foodtrippers.com;  www.livingbythesea.be un www.takemetosweden.be;  adaras.se &adarasblogazine.com; https://reisehappen.de; www.ottolilja.fi/; www.gastrosnob.ru

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445