Starptautiski blogeri slavē Latvijas tūrisma piedāvājumu

Grupā bija 6 projekta “Nordic Bloggers’ Experience” (NBE) dalībnieki - blogeri un viedokļu līderi no Austrijas, ASV, Dānijas, Francijas, Somijas un Vācijas, kas no 21. līdz 24. janvārim ciemojās Latvijā.

Pirms vizītes mūsmājās viņi visi bija Somijā, kur apmeklēja NBE konferences, mācījās un mācīja citus savos darba smalkumos, piedalījās ekskursijās un aplūkoja arī Ziemeļvalstīs nozīmīgāko tūrisma izstādi “Matka Nordic Travel Fair”. Kad sekoja NBE programmas nobeigumā paredzētā iepazīšanās vizīte, šoreiz tā nenotika kā citus gadus Somijā vai Igaunijā, bet gan pie mums.

LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte Lelde Beņķe neslēpj, ka mūsu tūrismam tas bija liels gods un izdevība: “Šī mums bija vienreizēja iespēja iepazīstināt starptautisku auditoriju ar latvijas tūrisma piedāvājumu ārpus aktīvās tūrisma sezonas.”

Tikpat patīkami un varbūt vēl lielāks prieks ir par to, ka iepazīšanās vizīte aizritēja godam un ciemiņi bija patiešām ieinteresēti Latviju iepazīt tuvāk un aizbrauca mājās ar pozitīviem iespaidiem.

Viesi iepazinās ar Rīgas galvenajām tūrisma vērtībām – jūgendstila arhitektūras mantojumu un Nacionālo mākslas muzeju, apmeklēja Centrāltirgu, garšīgi pusdienoja un vakariņoja, piemēram, Valtera restorānā un devās uz Siguldu. Tur – mūsu skaistajā ziemas sporta veidu galvaspilsētā - jaunieši apmeklēja bobsleja trasi, Siguldas vēstures mantojuma pērles, ielūkojās pie “Baltu rotām” u. c.

Laiks aizritēja nemanot, viesiem atliekot vien secināt, ka jāatbrauc pie mums vēl kādu reizi, un tad jau – bez steigas. Jaunieši, kam interešu lokā ir gan pilsētu brīvdienas un luksusa ceļojumi, gan dabas tūrisms un atpūta ģimenēm ar bērniem, augstu novērtēja Latvijas tūrisma piedāvājumu un sevišķus komplimentus citstarp veltīja mūsu ēdienam. Bet to dzirdēt bija īpaši jauki, jo Rīgas – Gaujas reģions šogad ir visas Eiropas gastronomijas reģions!

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv(link sends e-mail)