Top videostāsts par Latviju itāļu TV skatītājiem

2016. gada 7. jūlijā

Populārā ceļojumu raidījumā kanālā RAI 3 iepazīstinās ar mūsu valsts tūrisma piedāvājumu.

Rīgā ieradusies pieredzējusī televīzijas žurnāliste Anapia Kiko (Annapia Chico) no Romas, kas, veikdama režisores, operatores un redaktores funkcijas vienā personā, sagatavos apmēram 12 – 14 minūšu garu videostāstu par Latviju un tās tūrismu.

Raidījums “Kilimandžāro”, kurā videostāsts par mums tiks demonstrēts, pie skatītājiem dodas nu jau 18 gadus un šajā laikā ir kļuvis par vienu no iecienītākajiem sabiedriskās televīzijas kanāla RAI 3 raidījumiem. Ik svētdienu to raida četru stundu garumā no pulksten 3 līdz 7 vakarā. “Kilimandžāro” noskatās apmēram pusotrs miljons Itālijas iedzīvotāju.

 Anapia Kiko Rīgā ieradās vakar, 5. jūlijā, un jau savā pirmajā vizītes dienā guva daudz spilgtu iespaidu: “Rīga ir brīnišķīga pilsēta ar lielisku arhitektūru. Tā ir tik dzīva! Ielās daudz jauniešu, skan mūzika. Tā ir pilnīgi atšķirīga no Romas un, protams, maza salīdzinājumā ar to, bet esmu patiesi laimīga šeit atrasties.”

Šorīt, 6. jūlijā, itāļu žurnālistes pirmais apskates un filmēšanas objekts bija Centrāltirgus.  Vēl  šodien paredzēta ēdienu degustācija “Valtera restorānā”, jūgendstila kvartāls, panorāmas skats uz pilsētu u. c. Programma, ko itālietei sagatavojis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departaments sadarbībā ar Vidzemes tūrisma klasteri “Enter Gauja”, sola daudz interesantu tūrisma objektu un tikšanos.

Cilādama smago somu ar filmēšanas tehniku, itāliete atzīst, ka darbs nav viegls nekādā ziņā. Parasti mājās, Romā, Anapia Kika pavada nedēļu, pēc tam nedēļu atkal ir projām. Reizē viņas nodarbošanās esot ļoti aizraujoša, kuru žurnāliste nevēlētos mainīt ne pret vienu citu.

Anapia Kiko pieder pie tiem ceļojumu žurnālistiem, kuru saista mazāk zināmas vietas, nevis lielie pasaulslavenie apskates objekti. Vispirms iepazinusies ar Igauniju, itāliete vēlējusies vairāk uzzināt arī par pārējām Baltijas valstīm. Nu viņa ciemojas un strādā Latvijā, un būs šeit līdz 11. jūlijam.

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv