Ukraiņu TV veido stāstu virkni par Latviju

2016.gada 10.jūnijā

Televīzijas un radio sabiedrība “ERA” filmēšanas grupas uzmanības lokā – Rīga, Jūrmala un Kurzeme.

Raidījumu “Pasaule tiešsaistē” Ukrainas pirmais nacionālais televīzijas kanāls raida svētdienās, aptverot vairāk nekā 2, 7 miljonus skatītāju. Šobrīd raidījuma veidotāji strādā mūsu valstī, lai sagatavotu četrus vai pat piecus divdesmit minūšu garus sižetus par mums  un mūsu tūrisma piedāvājumu.

Satikti Alberta ielā Rīgā ar bagāto jūgendstila mantojumu, ukraiņu žurnālisti ir pozitīva satraukuma varā. Redaktore Nadija Baziva stāsta: “Man personīgi Latvija ir ļoti tuva. Pirmo reizi šeit ierados pirms daudziem gadiem. Un jau toreiz bija sajūta, ka Rīgai un Latvijai ir savs šarms. It kā jūs arī esat Padomju savienībā, tomēr izceļaties ar sevišķu pievilcību.”

Ukraiņu žurnāliste atzīst, ka gadu gaitā daudz kas Latvijā ir mainījies, tomēr šarms nav zudis un tas saista joprojām. Pēc viņas vārdiem, ukraiņu vecākā paaudze Latviju pazīst, ir to apmeklējusi, zina, piemēram, pēc Raimonda Paula dziesmām. Tomēr laiks ir gājis uz priekšu, un tagad par mūsu valsti esot zināms daudz mazāk. Tāpēc izveidot raidījumus par mūsu valsti esot ļoti svarīgi.

Viens no spilgtiem filmēšanas brīžiem bijis, piemēram, mūsu nacionālajā bibliotēkā. “Tā ir grandioza, tik mūsdienīga ēka, kur var vienlaikus grāmatu krātuvi izmantot vairāki tūkstoši cilvēki. Tas mūsu skatītājiem noteikti būs ļoti interesanti, jo Ukrainā tagad bieži uzskata, ka grāmatu lasīšana nav moderna un celt bibliotēku nebūtu vajadzības,“ saka Nadija Baziva.

Raidījumu “Pasaule tiešsaistē” veido televīzijas un radio sabiedrība “ERA”, kura produkciju demonstrē Ukrainas pirmais nacionālais televīzijas kanāls visā valsts teritorijā. Pēc pirmizrādes svētdienā raidījumu atkārto nākamajā sestdienā. Auditoriju veido gandrīz vienādi liels skaits sieviešu un vīriešu vecuma amplitūdā no 18 līdz 67 gadiem.

Raidījumi veltīti dažādām pasaules valstīm, rosinot skatītājus doties ceļojumos. Uz jautājumu, vai iecerētie videosižeti par Latvijas tūrismu, varēs veicināt ukraiņu interesi par mūsu valsts apmeklējumu, atbilde ir nešaubīga – varēs gan. 

Pēc ciemiņu vārdiem, Ukrainas iedzīvotāji ir lieli ceļotāji, un, kamēr bija iespēja, viņi vislabprātāk devās tālos braucienos. Šobrīd valstī joprojām turpinās karš un cilvēku rocība ir visai pieticīga. Tāpēc interese par tuvām zemēm ir krasi augusi, tostarp par Latviju.

Ukraiņiem, tāpat kā daudzām citām tautām, patīk baudīt atpūtu pie jūras. Latvijai pludmaļu ir daudz, un jau rīt filmēšanas grupa dosies uz Jūrmalu un Kurzemes piekrasti, lai iepazītos ar to paši un pēc tam parādītu arī citiem.

Ukraiņu žurnālistu darba vizīte organizēta sadarbībā ar Latvijas tūrisma nozari – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu, Rīgas tūrisma attīstības biroju (šīs vizītes iniciatoru), Jūrmalas pašvaldību un Kurzemes tūrisma asociāciju.

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv