Zviedru emuāristes stāsta par labsajūtas tūrismu Rīgā

2016. gada 13. jūlijā

Iepazīšanās vizītes uzmanības centrā – piedāvājums sievietēm un ģimenēm ar bērniem.

Šodien, 13. jūlijā, ar “Tallink” prāmi no Stokholmas Rīgā ieradās populāru blogu autores - Diāna Flobekere (Diana Flobecker) un viņas kolēģe Līna Grondāla – Šēlunda (Lina Grondahl Sjolund).

Vizīte ilgs līdz 15. jūlijam. LIAA Tūrisma departaments sagatavojis viešņām saistošu programmu, kas dod iespēju klātienē iepazīties ar atpūtas iespējām mūsu galvaspilsētā īsu brīvdienu laikā.

Zviedrietes šodien devās pastaigā pa kluso centru un apmeklēja Jūgendstila muzeju. Rīt, 14. jūlijā, ciemiņi dienas pirmo pusi pavadīs spa centrā ESPA, kura apmeklējumu iepriekš dzirdēto pozitīvo atsauksmju dēļ blogu autores gaida ar īpašu nepacietību.

Programmā paredzētas maltītes restorānā “Elements”, “Valmiermuižas vēstniecība”, “Olive Oil Trading Co” un, lai nogaršotu sātīgos nacionālos ēdienus, - “Lido” apmeklējums.

Diāna Flobekere ar kolēģi iepazīšanās braucienu uz Rīgu nopelnīja ar uzvaru ideju konkursā emuāristu sarīkojumā “The Travellink Blog Event” Stokholmā pagājušajā rudenī, kad Tūrisma attīstības valsts aģentūras (tagad - LIAA Tūrisma departaments) speciāliste Lelde Beņķe vairākus desmitus zviedru ceļojumu blogeru jeb emuāristu iepazīstināja ar mūsu tūrisma piedāvājumu.

Diāna Flobekere sāka veidot blogus pirms sešiem gadiem populārajam zviedru sieviešu žurnālam “Amelia”. Ātri vien viņas publikācijas kļuvušas iecienītas, un Diāna izveidojusi savu blogu “Diana’s Drommar” jeb “Diānas Sapņi”. Pamazām šī nodarbe aizņēmusi arvien vairāk laika, kļūstot par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Diānai ir trīs bērni – 15, 14 un 9 gadus jauni zēni. Un, lai varētu ģimenei un bērniem veltīt pietiekami daudz laika, emuāru publicēšana papildus darbam ar kāda uzņēmuma zīmolu viņai ir ļoti piemērota nodarbošanās.

Līna Grondāla-Šēlunda ir stjuarte, kas strādā ar čārterreisiem. Emuāriem viņa pievērusies pirms pieciem gadiem, kad ģimenē jau bijis pirmais dēliņš. Tas noticis gluži neviļus, kad draugi un paziņas mudinājuši viņu to darīt. Tu tik daudz ceļo, turklāt uz eksotiskām valstīm, kāpēc nevari pastāstīt par to citiem? Tavi padomi, kā ceļot ar bērniem, būs ļoti noderīgi.  Tā radies “Liniz Travel”, kur ceļošanas atspoguļojumā galvenais akcents ir uz ģimenēm ar bērniem.

Rīgā Līna Grondāla-Šēlunda ir ieradusies ar savu otro dēliņu, kurš piedzima pirms nepilniem diviem mēnešiem.

Abām zviedrietēm ir savi uzticīgi sekotāji, lielākoties – sievietes vidējos gados, ar interesi par  atpūtas ceļojumiem.  “Varbūt mums nav desmitiem tūkstošu sekotāju,” – saka Diāna Flobekere, “bet tie ir cilvēki ar noteiktu ienākumu līmeni un interesēm. Turklāt tādi, kas uzticas manam un Līnas viedoklim”.

Zviedrietēm šī ir pirmā tikšanās ar Latviju, ja neskaita Līnas vienu dienu ilgo uzturēšanos Rīgā pirms desmit gadiem. Tāpēc aizrautība, ar kādu viņas iepazīst mūsu galvaspilsētu, ir jo lielāka.

Viešņas atzīst, ka būt emuāristēm ir ļoti aizraujoši, tomēr tas ir darbs, kurš nekad nebeidzas. Sociālajos tīklos tādos kā, piemēram, “Instagram”, jaunus un spilgtus kadrus gaida nepārtraukti.

Pirmās bildes Latvijā tapa jau ceļā uz viesnīcu, kad viešņas galanti turp aizvizinājis kāds “Red Cab” šoferis. Profesionāli veikli viņš sabīdījis zīdaiņa ratiņus, tā ka zviedrietēm kļuvis pilnīgi skaidrs – uz Rīgu noteikti var braukt ģimenes ar maziem bērniem.

Paldies “Tallink”, “Tallink Hotel Riga” un visiem pārējiem, kas palīdzējuši LIAA Tūrisma departamentam nodrošināt šo vizīti. Pateicība arī “Bitei” par internetu.

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv