Zviedrus mudina apmeklēt Latviju

21.11.2016

Jau drīzumā starp Rīgu un Stokholmu sāks kursēt otrs prāmis, dodot iespēju palielināt tūristu plūsmu.

Aizvadītajā nedēļā Zviedrijas nacionālo tūrisma organizāciju jeb ANTOR gada nobeiguma sarīkojumā kopējais dalībnieku un apmeklētāju skaits bija tuvu tūkstotim. Tradicionāli šajā sarīkojumā tika popularizēts arī Latvijas tūrisms.

LIAA Tūrisma departamenta vadošā eksperte Inguna Žīgure stāsta: “Darbs aktīvi notika gan pie sarunu galdiņiem, gan seminārā, kur katrs sarīkojuma dalībnieks interesentus iepazīstināja ar savas valsts, reģiona vai uzņēmuma piedāvājumu. Bija prieks, ka zviedri neslēpa – Latvija atrodas tuvu un mūsu tūrisma piedāvājums ir pievilcīgs.”

Pozitīvi tika novērtēta ziņa, ka decembra vidū starp Rīgu un Stokholmu sāks kursēt otrs prāmis, dodot iespēju veicināt tūristu plūsmu.

Gadskārtējo sarīkojumu 10. novembrī Stokholmā ANTOR oragnizēja sadarbībā ar populāro ceļojumu forumu “Travel News Market” un tūrisma izdevumu “RES”. Dalībnieku vidū bija dažādu valstu pārstāvji no viesnīcām, transporta uzņēmumiem, tūrisma galamērķiem u.c. Pasākumu apmeklēja lielu uzņēmumu lēmumpieņēmēji, profesionālo asociāciju pārstāvji, mediju darbinieki u.c.

Pēc Ingunas Žīgures vārdiem, sarīkojuma gaitā notikušas vairākas vērtīgas tikšanās, piemēram, ar “Air China” Stokholmas biroja vadītāju. Viņš atzinis, ka Baltijas valstīm ir liels potenciāls sadarbībā ar Ziemeļvalstīm piesaistīt Ķīnas tūristus. Viņaprāt, vajag tikai vairāk par sevi stāstīt, šajā nolūkā organizējot ķīniešu žurnālistu iepazīšanās vizītes.

 

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv