Ar panākumiem no Parīzes atgriezušies Latvijas dizaina preču ražotāji

Ar panākumiem un reāliem sadarbības piedāvājumiem no Parīzes atgriezušies Latvijas dizaina un interjera preču ražotāji, kuri piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā Nacionālajā stendā izstādē "Maison & Objet 2012" Parīzē, Francijā.

Vienā no vadošajām un nozīmīgākajām interjera dizaina priekšmetu (dzīvesstila) izstādēm Eiropā piedalījās pieci Latvijas ražotāji – SIA "Munio", SIA "Angel Glass Design", SIA "Orgamint", SIA "Design Catering" (RIJADA), SIA "Baltic Select" (RIIJA).

Latvijas stenda dizains un tajā prezentēto produktu klāsts ir guvis izstādes organizatoru un apmeklētāju ievērību.

Inese Kļimoviča, SIA "Munio" eksporta direktore, norāda, ka dalība šajā izstādē uzņēmumam pavērusi ceļu ne tikai uz Francijas un citiem Eiropas tirgiem, bet arī uz tādām eksotiskām valstīm kā Bahreina, Ķīna, Ziemeļāfrika un Karību jūras salas. Munio sveces drīzumā būs nopērkamas arī Monako veikalos un izbaudāmas Normandijas piejūras SPA centros.

SIA "Angel Glass Design" šajā izstādē piedalās jau sesto reizi. Līdz šim uzņēmums piedalījās ar individuālo stendu, piedaloties galda piederumu un trauku hallē. Dalība Nacionālajā stendā, kur vienkopus pārstāvēti vairāki dažāda profila uzņēmumi, ir izaicinājums. Artis Nīmanis (Angel Glass Design), atzīst, ka dalība kopējā valsts stendā dod jaunu pieredzi un iespēju visiem kopā demonstrēt labāko sniegumu. Izstādes laikā iegūtie nozīmīgākie klienti ir veikalu tīkli no Francijas, Šveices un Meksikas.

Uzņēmums SIA "Baltic Select" (RIIJA), kas šāda mēroga starptautiskajā izstādē piedalās pirmo reizi, novēro lielu interesi no projektu attīstītāju puses Eiropā (arhitekti, interjera dizaineri, publisko un privāto telpu aprīkotāji), kas "Baltic Select" produktus redz kā lielisku interjera aksesuāru savos projektos. Uzņēmumiem, kas nākotnē plāno piedalīties starptautiskās izstādēs, "Baltic Select" direktore Sarmīte Stabulniece iesaka rūpīgi gatavoties dalībai izstādē, izpētot konkrētā tirgus specifiku. Interesi par RIIJA produktiem izrādījuši klienti no Nīderlandes, Šveice, Austrijas.

SIA "Orgamint", kas LIAA organizētajos Nacionālajos stendos piedalās jau atkārtoti, augstu novērtē iespēju prezentēt savus produktus dažādos tirgos, tādējādi gūstot iespēju uzrunāt jaunus klientus un paralēli veikt arī tirgus izpēti.

Izstādē "Maison & Objet", kurā vienkopus tiekas ražotāji, dizaineri un tirgotāji, tiek prezentētas jaunākās interjera dizaina tendences. Izstādē ik gadu redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū plaša patēriņa, tekstila, mēbeļu un interjera dizaina jomā. Šogad izstāde norisinājās no 7. līdz 11. septembrim.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tika rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.