Balso par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu 2018

Paldies visiem balsotājiem! Balsojums ir noslēdzies, un tuvākajā laikā tiks paziņoti konkursa uzvarētāji.

 

Līdz 4. novembrim ikvienam bija iespēja balsot par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu 2018.

Šobrīd vari apskatīt desmit jaunos produktus, kurus konkursa "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2018" komisija izvirzīja konkursa otrajai kārtai. Balsojuma rezultāti tiks ņemti vērā izvēloties konkursa uzvarētāju.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas tūrisma produktu atpazīstamību un popularizēt veiksmīgākos jaunos tūrisma produktus, kuri ir ilgtspējīgi, inovatīvi, kvalitatīvi, ar augstu pievienoto vērtību, nodrošina tūristu iesaisti un ir piemēroti ārvalstu tūristu vajadzībām, atbilstoši "Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā 2018.-2023. gadam" noteiktajām mērķauditorijām.

 

Brīvdienu māja "Baltais Čiekurs"

Brīvdienu māja "Baltais Čiekurs" ir pilnīgi jauna koncepta būve Latvijā, kas tapusi 2017. gada martā. Tās būvniecībā izmantoti tikai priedes un egles kokmateriāli.

"Baltais Čiekurs" atrodas 6m augstumā, priedes kokos, Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ezera Ninieris krastā un 3km attālumā no Cēsīm. Pats galvenais - mājā ir viss nepieciešamais pilnvērtīgai atpūtai.

 

Šmakovkas muzejs

Ekspozīcijā "Šmakovkas muzejs" ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību interaktīvā veidā var izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī atsevišķā zālē aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas.

Ekspozīcijai ir arī izglītojoša loma, informējot par alkohola lietošanas sekām.

 

Izklaides parks "Avārijas brigāde"

Izklaides parks "Avārijas brigāde" ir atpūtas un izklaides vieta ģimenēm ar bērniem, kas atrodas brīvā dabā un piedāvā atrakcijas un aktivitātes visām gaumēm un vecuma kategorijām.

Parks aizņem ap 20 ha lielu teritoriju, kas pozicionē to kā lielāko izklaides parku Baltijā un piedāvā vairāk nekā 30 atrakcijas un aktivitātes.

 

Tīklu parks

Vairāk nekā 4 tonnas tīklu un 18km virves iepītas Tīklu parka piedzīvojumā.

Līgatnē 8 metrus virs zemes ir tapis unikāls tīklu parks kokos. Līdzīgu šim parkam nav visās Baltijas valstīs. Tīklu labirints ir veidots tā, lai būtu gan drošu, gan aizraujoši. 300m gara trase, sešas tīklu istabas, milzīgs batuts kokos, šie ir atslēgas vārdi, kas raksturo Tīklu parku.

 

Alūksnes bānīša stacija

Ekspozīcija "Alūksnes Bānīša stacija" veltīta Baltijā vienīgajam regulāriem pasažieru pārvadājumiem izmantotajam šaursliežu dzelzceļam.

Jaunā multimediālā ekspozīcija nupat pārbūvi piedzīvojušajā Alūksnes Bānīša stacijas bagāžas šķūnī vēstī par dzelzceļa vēsturi, laikmetu ainām un šaursliežu vilcieniņu kā palīgu, darba vietu un iedvesmas avotu vairāk nekā gadsimta garumā.

 

Izglītojošs un interaktīvs centrs "Dzelzceļš un Tvaiks"

Izglītojošais un interaktīvais centrs "Dzelzceļš un Tvaiks" ir paredzēts visdažādākā vecuma mērķauditorijai no divu gadu vecuma. Darbojoties gan ar interaktīvajām ierīcēm, gan bērnu dzelzceļa stūrītī tiek popularizēts un izzināts delzceļš. Šādā veidā ikvienam ir iespēja izzināt dzelzceļa vēsturi, nākotnes tehnoloģijas un nozari kā tādu.

 

Mazmežotnes muiža

Lielā kalpu māja ir viena no Mazmežotnes muižas ēkām, kura tika atjaunota līdz 2017.gadam. Tanī pieejami 10 labiekārtoti numuriņi. Telpās dominē veco laiku šarms, kaļķa sienu apmetums un senu darba priekšmetu un fotogrāfiju stāsti. Ēkā izvietots arī interaktīvais muižas muzejs, kurā var iepazīties ar muižas vēsturi, šī brīža piedāvājumiem un cukurbiešu audzēšanas vēsturi Latvijā.

 

Rīgas Motormuzejs

Rīgas Motormuzejā atrodas lielākā un daudzveidīgākā antīko transportlīdzekļu kolekcija Baltijā, kurā ir vairāk nekā 100 unikālu automobiļu , motociklu un velosipēdu.

Trīs gadus ilgušais muzeja ēkas un ekspozīcijas rekonstrukcijas projekts, ir rezultējies ar lieliskiem panākumiem - sabiedrības novērtējums, vietēja un starptautiska mēroga balvas par ekspozīcijas kvalitāti, ēkas pārbūvi un pieejamību.

 

Fantāzijas un radošās meistardarbnīcas 7 BALLES

Izvēlies kādu no 7BALLES 20 dažādajām darbnīcām un radi sev prieku par paša paveikto. To vari piedzīvot gandrīz 100 gadus vecās lauku viensētas bijušajā kūtī un dzīvojamās telpās, kurās saglabāta senā noskaņa.

Abās izveidotajās darbnīcās - kokamatniecības un rokdarbu, var darboties kā mazā tā lielā grupā un uzzināt tik daudz ko jaunu.

 

Vakars uz ezera

Pop-up restorāns Vakars uz ezera | Dinner on the lake ir unikāls garšu sajūtu baudījums, kas notiek neskartas dabas ieskautā Kāla ezerā uz peldoša plosta. Pasākumam esam piesaistījuši vairāk nekā 15 no Latvijas labāko šefpavāru pulka, kas vakariņas vismaz 6 kārtās gatavo turpat uz plosta.

Pasākums nav tikai par ēdiena baudīšanu. Tā ir iespēja aizdoties prom no ikdienas steigas un rūpēm - pabūt pāris stundas pie dabas, mierā un klusumā.