Austriešu ceļotājus mudina doties uz Latviju

Semināru ciklā un sarīkojumā vēstniecībā – īpaša interese par mūsu valsts kultūras tūrismu.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta (iepriekš – Tūrisma attīstības valsts aģentūras) speciāliste piedalījās austriešu tūrisma nozares semināru ciklā “Vakars ar ekspertiem 2016” jeb Road Show “An evening with the experts 2016”, kas notika no 4. līdz 7. aprīlim četrās Austrijas pilsētās.

LIAA Tūrisma departamenta vadošā eksperte Anita Priedīte stāsta: “Tas bija vērtīgs sarīkojums, kuru apmeklēja nozīmīgāko Austrijas tūrisma uzņēmumu, piemēram, “Ruefa”, Kuoni”, “STA-Travel”, “Springer Reisen” u. c. pārstāvji. Sarunās ar semināra viesiem pārliecinājos, ka austriešiem ir īpaša interese par kultūras tūrisma piedāvājumu. Šķita pat pārsteidzoši, ka viņi atcerējās, piemēram, Pasaules koru olimpiādi Rīgā.”

Semināri, kuros piedalījās apmēram 30 tūrisma organizāciju, lidsabiedrību, kruīza kompāniju u. c. nozares pakalpojumu sniedzēji, notika Zalcburgā, Grācā, Klāgenfurtē un Dornbirnā. Latvijas tūrisma pārstāve atzina, ka Austrijā šobrīd valda eksotisko valstu mode un viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem ir Kuba. Tomēr, kā zināms, mode mainās un ne jau visiem valsts iedzīvotājiem ir pietiekami daudz līdzekļu, lai dotos tālos ceļojumos.

“Līdz šim Austrijas tirgū esam strādājuši samērā maz un neregulāri. Semināros un sarīkojumā vēstniecībā 8. aprīlī Vīnē austriešu interese par Latviju bija skaidri jūtama, tāpēc nākotnē šajā valstī vajadzētu strādāt vairāk un mērķtiecīgāk,” uzsver Anita Priedīte.

Sarīkojumu Latvijas vēstniecībā Vīnē atklāja vēstnieks Edgars Skuja. Ar mūsu valsts tūrisma piedāvājumu uzaicinātos žurnālistus un nozares pārstāvjus iepazīstināja LIAA Tūrisma departamenta vadošā eksperte Anita Priedīte. Ar dziļāku ieskatu  dažādos Latvijas tūrisma veidos viņu papildināja uzņēmēju pārstāvji no firmām “Estravel Latvia”  un “Con-ex”. Lidsabiedrības “AirBaltic” speciāliste informēja par sadarbības iespējām, cenu politiku un aktuālajiem reisiem.

Tūrismam veltīts sarīkojums Latvijas vēstniecībā Austrijā pēc ilgāka laika notika pirmo reizi. Tā viesus, tāpat kā semināru cikla apmeklētājus citās Austrijas pilsētās, sevišķi interesēja viss, kas saistās ar mūsu valsts kultūru un virtuvi kā tās sastāvdaļu. Tika jautāts ne tikai par iespējām baudīt nacionālos ēdienus un iepazīties ar moderno pavārmākslu, bet arī apmeklēt meistarklases, kur var iegūt jaunu pieredzi. 

Citstarp, austriešu žurnālisti vaicāja par izdevību apmeklēt mūsu valsti iepazīšanās vizītē.

Pēc vēstniecības informācijas, Latvijas pārstāvji piekrituši Austrijas puses piedāvājumam prezentēt Latviju Vīnes skolās notiekošajā ģeogrāfijas konkursā, kura balva būtu pieredzes apmaiņas ceļojums uz Latviju. Tāpat puses vienojušās par regulāru nelielu Latvijas tūrisma sižetu translāciju Austrijas televīzijā.

Sagatavojusi Inta Briede, LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte, tālr. 67358152; inta.briede@latvia.travel