Investējot vairāk nekā 14 miljonus eiro, "Atea" Rīgā attīstīs globālo biznesa procesu pakalpojumu centru

Investējot vairāk nekā 14 miljonus eiro, vadošais Ziemeļvalstu informācijas tehnoloģiju infrastruktūras uzņēmums "Atea" paplašinās savu darbību Latvijā un attīstīs globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā. Turpmāko divarpus gadu laikā "Atea" plāno radīt aptuveni 600 jaunas darba vietas, galvenokārt piesaistot informācijas tehnoloģiju, finanšu, grāmatvedības, administrācijas un personālvadības speciālistus. Tādējādi šis uzskatāms par 2013. gada vērienīgāko ārvalstu investīciju projektu, kas īstenots ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu, LIAA izstrādātā investīciju piesaistes stratēģijas "POLARIS Process" ietvaros.

"Atea" grupas uzņēmums Latvijā SIA "Atea Global Services" jau šobrīd nodarbina vairāk nekā 200 darbiniekus un nodrošina informācijas tehnoloģiju ārpakalpojumus aptuveni 500 ārvalstu kompānijām. Attīstot globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā, Skanstes ielā 50, plānots nodrošināt informācijas tehnoloģiju pakalpojumus, kā arī finanšu un administratīvo procesu vadību "Atea" grupas uzņēmumiem. Vienlaikus līdz ar globālo biznesa procesu pakalpojumu centra izveidi Rīgā paredzēts restrukturizēt "Atea" grupas uzņēmumu darbību un pilnveidot sniegto pakalpojumu kvalitāti.

"Latvijas biznesa vide strauji attīstās, tāpēc uzskatām, ka šis ir labs brīdis investīcijām. Turklāt paredzam, ka Rīgas izdevīgais ģeogrāfiskais izvietojums ļaus mums ne vien vēl vairāk stiprināt un palielināt uzņēmuma tirgus daļas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā, bet vēl plašāk izvērst savu darbību arī citos tirgos. Attīstot "Atea" globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā, vēlamies stiprināt savas līderpozīcijas informācijas tehnoloģiju pakalpojumu jomā, kā arī tuvāko gadu laikā sasniegt pārliecinošus finanšu rādītājus, palielinot apgrozījumu par 50%, savukārt peļņu par 100%," ambiciozos biznesa mērķus skaidro Klauss Haugesens (Claus Hougesen), "Atea ASA" prezidents un izpilddirektors. 

Globālo biznesa procesu pakalpojumu centrs Rīgā nodrošinās informācijas tehnoloģiju atbalsta pakalpojumus "Atea" uzņēmumu klientiem Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, kā arī veiks finanšu un administratīvo procesu vadības funkcijas "Atea" grupas uzņēmumiem. "Jau šobrīd nodrošinām informācijas tehnoloģiju atbalsta pakalpojumus aptuveni 500 ārvalstu uzņēmumiem. Attīstot globālo biznesa procesu pakalpojumu centru, šogad plānojam darbā pieņemt vēl 150 līdz 200 darbiniekus, galvenokārt informācijas tehnoloģiju, finanšu, grāmatvedības un personālvadības speciālistus. Savukārt līdz 2015. gadam kopumā radīsim līdz pat 600 jaunas darba vietas, tādējādi ievērojami palielinot uzņēmuma kapacitāti un sniegto pakalpojumu klāstu," stāsta SIA "Atea Global Services" izpilddirektors Nikolass Albana (Nicolas Albana).

Investīciju projekts īstenots LIAA izstrādātās  ārvalstu investīciju piesaistes stratēģijas "POLARIS process" ietvaros. LIAA direktors Andris Ozols norāda: ""Atea" globālo biznesa procesu pakalpojumu centra izveide ir labākais apliecinājums, ka LIAA izveidotā sistēmiskā pieeja investīciju piesaistei "POLARIS process" darbojas veiksmīgi". Viņš stāsta, ka sadarbība ar valdību un pašvaldībām, spēja operatīvi reaģēt uz jebkuriem investora pieprasījumiem, proaktīvs darbs investīciju piesaistē, pretimnākšana visaugstākajā līmenī palīdz investoriem izvēlēties Latviju. ""POLARIS Process" nozīmē ilgstošu un pastāvīgu atbalstu investīciju projektiem, tāpēc sadarbība ar "Atea" turpināsies. Šajā projektā mēs esam tikai ceļa sākumā, taču jau šobrīd varu teikt, ka prieks strādāt ar tik dinamisku un ambiciozu uzņēmumu kā "Atea", kas novērtē Latvijas sniegtās priekšrocības. Vēlos pateikt paldies "Atea" par izdarīto izvēli un atgādināt, ka LIAA pakalpojumi vienmēr būs rokas stiepiena attālumā," uzsver A.Ozols.

Par Atea:

SIA "Atea Global Services" (iepriekš darbojies ar nosaukumu SIA "Atea Services & Software") ir "Atea" grupas uzņēmums, kas dibināts 2006. gadā. Tā galvenie darbības virzieni ir visaptveroši informācijas tehnoloģiju ārpakalpojumi, visa veida programmatūru sagatavošana instalēšanai, programmu licenču administrēšana, programmu izstrāde un starptautiska klientu servisa nodrošināšana. Šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā 200 darbinieku, taču līdz ar globālo biznesa procesu pakalpojumu centra izveidi līdz 2015. gadam kopumā plānots nodrošināt aptuveni 600 jaunas darba vietas.

Atea ir vadošais informācijas tehnoloģiju infrastruktūras uzņēmums Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ar vairāk nekā 6300 darbiniekiem 82 pilsētās Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas Oslo biržā. 2011. gadā "Atea" grupas uzņēmumu apgrozījums veidoja vairāk nekā 20 miljardus Norvēģijas kronu (NOK).

Vairāk informācijas par "Atea" grupu: www.atea.com; – par SIA "Atea Global Services": www.ateaglobal.com.