Komercializācijas reaktorā satiksies ideju autori un to īstenotāji

Komercializācijas reaktors ir process, kas sevī ietver daudzveidīgu atbalstu augsto tehnoloģiju uzņēmumu radīšanai un attīstīšanai, konsultējot un atbalstot jaunos uzņēmējus. Pasākuma mērķis ir palīdzēt satikties ideju autoriem – zinātniekiem un izgudrotājiem, un to īstenotājiem, kopīgi izskatot unikālu tehnoloģiju dzīvotspēju praksē un radot jaunus, strauji augošus un veiksmīgus uzņēmumus Latvijā.

Pasākuma pirmajā dienā, 28. martā (AS "Swedbank" centrālā ēka, Balasta dambis 1a, Rīga) būs iespēja detalizēti iepazīties ar 12 zinātniskām izstrādēm no Rīgas, Maskavas, Novosibirskas, Astanas, Erevānas, Tallinas, Ņižņijnovgorodas un iepazīties ar komercializācijas reaktora darbības principiem un piesaistītajiem ekspertiem. Savukārt 29. martā (Spīķeri, Maskavas iela 12/1, Rīga) dalībnieki veidos komandas, no kurām katra kopīgi izstrādās zinātniskas idejas komercializāciju un prezentēs to investoriem.

Komercializācijas reaktora laikā izveidoto uzņēmumu komandām būs iespēja saņemt bezmaksas palīdzību no tehnoloģiju, pārdošanas un mārketinga ekspertiem. Kopā ar mentoriem notiks mērķtiecīga uzņēmuma komandas apmācība, ekspertīze, koučings un riska kapitāla piesaiste. 

Zinātnieku izstrādātās tehnoloģijas ir nozīmīgas Latvijas uzņēmumiem un veicina produktu izstrādi ar augstu pievienoto vērtību. Tās balstītas uz zinātnisko izcilību un gaida biznesa entuziasmu. Šī ir iespēja veidot tehnoloģiski piesātinātus uzņēmumus ar starptautisku izaugsmes potenciālu.

Ar komercializācijas reaktora palīdzību līdz šim Latvijā radušies vairāk nekā 30 uzņēmumi, kuri jau noslēguši līgumus par riska kapitāla un privāto investīciju piesaisti vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pasākumi notiks angļu un krievu valodā.

Komercializācijas reaktoru "Commercialization Reactor 8th IGNITION EVENT" organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, SIA "Latvijas Garantiju aģentūra", AS "Swedbank", AS "Baltic International Bank", zvērinātu advokātu birojs "Borenius", SIA "Imprimatur Capital Fund Management", biedrība "Amber Sea Business Angels Club" un SIA "Virtual Ceo".  


Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv