Konkursā par inovācijas jautājumiem un sacensībās par inovatīvākās augstskolas titulu triumfē LLU un SSE Riga studenti

Pagājušajā nedēļā aizvadītas Inovācijas dienas studentiem, kurās notika rakstu konkursa “Vide inovācijām Latvijā” fināls. No 10 priekšatlasē izraudzītiem darbiem žūrija kā uzvarētāju izvirzīja darbu par bezatkritumu tehnoloģiju inovatīvu pārtikas produktu izstrādē, kura autori ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti Andris Freimanis, Rūta Pauloviča, Santa Šenhofa, Signija Dziļuma un Aija Ruzaiķe. Viņi sanēma godalgu 500 latu vērtībā.

Inovācijas dienās piedalījās ap 120 studentu no visas Latvijas. Viņi veidoja 26 komandas un cīnījās par titulu “Inovatīvākā augstskola” un balvu 500 latu vērtībā. To saņēma Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) komanda. 

Konkursu “Vide inovācijām Latvijā” un pasākumu “Inovācijas dienas studentiem” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) rīkoja, lai mudinātu studentus izprast inovācijas nozīmi.

Inovācijas dienas studentiem 31. oktobrī notika konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki”. Pieredzējuši inovatīvu biznesa projektu īstenotāji un eksperti – uzņēmējs un Rīgas Ekonomikas augstskolas Uzņēmējdarbības specializācijas kursa vadītājs Viesturs Sosārs, uzņēmuma "PAA" īpašnieks Pēteris Treicis un "Valmiermuižas Alus" saimnieks Aigars Ruņģis – pastāstīja par inovācijas jēdzienu un nozīmi uzņēmējdarbībā un dalījās pieredzē. Pildot dažādus uzdevumus, ikvienam studentam bija iespēja pārliecināties, ka inovācija ir radošs process un uzdrīkstēšanās īstenot savas idejas.

Savukārt 1. novembrī Inovācijas dienu dalībnieki viesojās uzņēmumos “Dores fabrika” un “Papīrfabrika “Līgatne””, iepazina to darbību un ikdienu, kā arī tikās ar uzņēmumu vadītājiem Egonu Garklāvu un Miku Zībergu (“Dores fabrika”) un Normundu Dzērvi (“Papīrfabrika “Līgatne””), iesaistoties diskusijā par inovāciju nozīmi, būtību, atšķirīgo to izpratni un dažādo motivāciju tās ieviest savu uzņēmumu darbībā.

Projektu īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros.