Latvijas bērnu apģērbu ražotāji Maskavā

Lai iepazītos ar bērnu apģērbu un aksesuāru ražotājiem Krievijā un tiktos ar potenciālajiem partneriem, šī gada februāra izskaņā uz Maskavu tirdzniecības misijā devās Latvijas uzņēmēji.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā tirdzniecības misijā piedalījās bērnu apģērbu zīmoli – "Leny Tomy Factory", "Colorlicious", "Paade mode", "Hebe", "Beekid", "Petra.lv", "Dress-code" un "La’Lina".

Tirdzniecības misijas laikā uzņēmumu pārstāvji apmeklēja divas bērnu apģērbu nozares izstādes – "Collection Premiere Moscow" (augstākā modes segmenta izstāde) un "Child and Junior Fashion" (viena no lielākajām bērnu apģērbu izstādēm). Tāpat uzņēmēji piedalījās bērnu apģērbu segmentam veltītajā konferencē, kurā tika stāstīts par jaunākajām bērnu apģērbu iepirkšanas niansēm Krievijā, kā arī par modes tendencēm, kas dominēs bērnu apģērbā arī nākamajās sezonās.

Tirdzniecības misijas programmas ietvaros LIAA sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (Europe Enterprise Network) organizēja Latvijas bērnu apģērbu kolekciju prezentāciju izstāžu zēlē "Fashion Distribution Showroom", kas atrodas Maskavas radošajā kvartālā Krasnij oktjabr. Kolekciju prezentāciju apmeklēja potenciālie partneri no Maskavas, Pēterburgas, Novosibirskas un pat Kazahstānas.

Tirdzniecības misijas laikā uzņēmumi apmeklēja arī vadošos vidējā un augstākā segmenta bērnu apģērbu veikalus, kā arī piedalījās pārrunās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, tostarp, vairumtirgotājiem, kas nodarbojas ar preču importu no Eiropas.

Bērnu apģērbu ražotāju tirdzniecības misija uz Krieviju, Maskavu, notika no 25. – 28. februārim. Septembrī LIAA organizēs Latvijas bērnu apģērbu ražotāju nacionālo stendu izstādē "Collection Premiere Moscow 2013" Maskavā.

Izstāde "Collection Premiere Moscow"  jau 20 gadus ir svarīgākais modes dizaina pasākums Krievijā un NVS valstīs, kurā tiek prezentētas jaunākās sieviešu, vīriešu, bērnu apģērbu, ādas un kažokādu, apakšveļas, peldkostīmu un aksesuāru kolekcijas. Izstādes ietvaros notiek modes skates, forumi, informatīvi semināri, kā arī citi pasākumi.

Latvijas uzņēmēju dalība tirdzniecības misijā tika rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.